Microsoft zapowiada sporą aktualizację dla pakietu Office na Androida 20

Microsoft zapowiada sporą aktualizację dla pakietu Office na Androida

Od dłuższego czasu w Google Play można pobrać za darmo aplikacje biurowe prosto od Microsoftu. Pakiet Office, na który w wersji mobilnej składają się Word, Excel oraz PowerPoint, to jedna z lepszych ofert tego typu, jakie można znaleźć na Androida. Deweloperzy nie planują odpoczywać i już teraz zapowiedziano zmiany, które mają zostać wprowadzone we wrześniu.

Jeżeli korzystacie z Windowsa to istnieje dosyć duża szansa, że słyszeliście kiedyś o programie Insider. Jest to sposób Microsoftu na przeprowadzanie beta-testów na dużej grupie ludzi – wystarczy zaproponować pasjonatom branie udziału w takim przedsięwzięciu, a sami chętnie narażą się na błędy w zamian za najnowszego oprogramowanie.

Tak zwani Insiderzy mogą gromadzić się również wokół pakietu Office, także mobilnego. Dlaczego w ogóle o tym mówię? Ano dlatego, że osoby należące do programu już zaczęły otrzymywać opisywaną aktualizację i ją testować. A co ma się zmienić?

Microsoft postawił na dwie rzeczy – poprawę samego środowiska pracy oraz bezpieczeństwo. Trudno w końcu, aby Word nagle całkowicie zmienił swoje oblicze, prawda? Ale już niedługo pracując na Androidzie, będziesz mógł podejrzeć postępy innych osób – podglądać zmiany oraz widzieć na żywo wpisywane znaki. Współpraca w czasie rzeczywistym nareszcie stanie się sensowna. A jeżeli już przy Wordzie jesteśmy, to w ramach ciekawostki dodam, że już niedługo pustą stronę będzie można dodać przy pomocy jednego kliknięcia. Niby drobnostka, ale na pewno się przyda.

Przyjemnej zmiany doczeka się również PowerPoint – od teraz również na Androidzie będzie można dodawać animacje do slajdów. Z jednej strony to nie jest tak zwany key feature tej aplikacji biurowej, ale brak tej funkcji był swego rodzaju odchudzeniem względem wersji komputerowej.

Wspomniałem również o tym, że spodziewamy się poprawek bezpieczeństwa – i w istocie tak jest. Wszystkie trzy aplikacje biurowe będą blokować złośliwe linki, bez względu na to czy jest to arkusz kalkulacyjny, dokument czy prezentacja.

Microsoft zapowiada, że pakiet biurowy na Androida otrzyma stosowną aktualizację we wrześniu. Póki co, musimy zadowolić się tym, że Office Insiderzy mają do niej dostęp i już testują nowe funkcje – jeżeli jesteście w wielkiej potrzebie, to zawsze można dołączyć do tego zaszczytnego grona ;).

źródło: PhoneArena, Microsoft, MSPU