Office 2019 oficjalnie. Nowy pakiet biurowy już wkrótce trafi do sprzedaży

Pakiet biurowy Microsoft Office został wprowadzony na rynek niemal trzydzieści lat temu. Od tamtego czasu jest sukcesywnie rozwijany, co skutkuje wydawaniem nowej wersji oprogramowania co kilka lat. Zbliża się koniec roku 2018 i to już najwyższy czas, żeby poznać się z pakietem Microsoft Office 2019.

Dzisiaj, czyli 24 września 2018, nastał dzień oficjalnej premiery najnowszego pakietu biurowego autorstwa deweloperów z Redmond. Warto zaznaczyć, że choć w warunkach domowych korzystamy przede wszystkim z trzech programów sygnowanych tą nazwą, to tak naprawdę to tylko część tego oprogramowania – aktualizacji doczekały się nie tylko Word, Excel, PowerPoint i Outlook, ale również Project, Visio, Access czy Publisher.

Nowości zaprezentowane przy okazji Office 2019 pokrywają się z tymi, które były stopniowo wprowadzane do pakietu Office 365 ProPlus, czyli wersji oprogramowania ściśle powiązanej z chmurą. Microsoft Office 2019 będzie produktem kompletnym, który będzie można zakupić jako całość i nie martwić się opłatą miesięczną. Dożywotnia licencja ma jednak swoje ograniczenia, czyli brak aktualizacji.

Lista nowości jest dosyć długa i oferuje chociażby kinowe przejścia takie jak Morph i Zoom w obrębie programu PowerPoint, a także poprawione funkcje powiązane z pismem ręcznym, które umożliwiają zarządzanie dokumentami w naturalny dla nas sposób. Nowy Excel został uzupełniony o nowe możliwości analizy danych, w tym nowe formuły i wykresy oraz inne usprawnienia wynikające z PowerPivot. Word i Outlook otrzymały narzędzia takie jak Read Aloud, Text Spacing i Focus Mode, które w różny sposób pomagają skupić się na konsumpcji treści bez żadnych „przeszkadzaczy”.

Office 2019 został również wyposażony w kilka rozwiązań powiązanych ze zwiększeniem bezpieczeństwa, choć Office 2019 Click-to-Run to usługa, która raczej zainteresuje przedsiębiorstwa, aniżeli osoby prywatne. Warto zaznaczyć, że w najbliższym czasie wypuszczone zostaną również odpowiednie aktualizacje dla usług serwerowych, tj. Exchange Server 2019, Skype for Business Server 2019, SharePoint Server 2019 i Project Server 2019.

Microsoft wielokrotnie podkreśla, że Office 2019 jest nowością jeśli chodzi o oprogramowanie na miejscu, jednak stale rozwijanym produktem wciąż jest usługa Office 365. Niemniej jednak, w ciągu kilku nadchodzących tygodni omówiony we wpisie pakiet oprogramowania zostanie udostępniony wszystkim konsumentom, w tym firmom i osobom prywatnym. Na ten moment, nie znamy ceny nowego pakietu biurowego.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/02/02/microsoft-office-2019-tylko-na-windows-10/

źródło: Microsoft dzięki The Verge