Ależ oferta! Znamy zawartość PlayStation Plus na marzec

Ludzie, cuda w tej budzie! Sony przekroczy w marcu granice wykwintności i zaoferuje dwie doskonałe produkcje. To jeden z najlepszych zestawów, jakie Japończycy przygotowali dla graczy. Prawdopodobnie dlatego, że już od marca, niedostępne staną się gry dla PlayStation 3 i PlayStation Vita. Z usług „darmowego” grania będą od tej pory korzystać jedynie posiadacze najnowszej konsoli PlayStation.

Reklama

Od 5 marca wszyscy abonenci PS+ bezpłatnie pobiorą i zagrają w Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered oraz w znakomite, tajemnicze The Witness. Pozostało jeszcze tylko 7 dni na dodanie do biblioteki dotychczasowych tytułów dla PS3 i Vity, czyli Divekick, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Gunhouse i Rogue Aces.

Pamiętajcie, że tylko do 5 marca możecie skorzystać z dotychczasowej, równie znakomitej oferty PS+ i pobrać For Honor od Ubisoftu i wszystkie epizody Hitmana. Sony postanowiło też zwiększyć rozmiar miejsca w chmurze z 10GB do aż 100GB, co jest z ich strony wspaniałą niespodzianką.

Oferta PS+ zaowocuje reaktywacją popularności Call of Duty 4?

Call of Duty 4 szturmem podbiło rynek FPS, na nowo definiując budowę liniowych strzelanek. Wprowadziło powiew świeżości przy konstruowaniu akcji i budowaniu efektowności, oferowało znakomitą kampanię fabularną, jak na rok 2007, a dodatkowo pochłonęło graczy za pomocą kapitalnego trybu multiplayer. Modern Warfare zdobyło dziesiątki tytułów „Gry Roku”, na stałe zapisując się w kanonie gier mających olbrzymi wpływ na obecny wygląd naszej branży. To właśnie Call of Duty 4 rozpoczęło wieloletni szał sprzedażowy całej serii. W ofercie PS+ znajdzie się oczywiście wersja zremasterowana, z poprawionymi teksturami, animacjami, obsługą rozdzielczości 4K i kilkoma innymi poprawkami, także w warstwie dźwiękowej.

Ciekawe, co pojawi się w kwietniu, jak Sony nas tak rozpieszcza

The Witness z kolei jest produkcją stworzoną przez Jonathana Blowa, twórcę gry Braid. Akcję osadzono na dużej, tajemniczej wyspie, z której, z niewyjaśnionych przyczyn, nagle zniknęli wszyscy ludzie. Do zadań gracza pozostanie rozwiązanie blisko 500 zagadek, które wymagają nie tylko zmysłu taktycznego, ale też całkiem niezłej zręczności. Każde kolejne zadanie wprowadza jakiś powiew świeżości. The Witness zdobyło duże uznanie graczy, którzy chwalili ogólną mechanikę rozgrywki, grafikę czy sam pomysł na zabawę. Zbadamy tutaj swoją spostrzegawczość, umiejętność analizowania faktów czy łączenia w pary wszystkich wskazówek. Każdy symbol, przedmiot czy miejsce mogą mieć kluczowe znaczenie. Kto jeszcze nie grał, warto spróbować!

Przypominam też, że PlayStation Plus dostępne jest w trzech pakietach abonamentowych. Na miesiąc za 33 zł, na 3 miesiące za równe 100 zł i na pełen rok za 240 zł. Dla nowych użytkowników przygotowano darmowe 14 dni. Usługa oferuje także sporo fajnych zniżek na pozostałe produkcje w sklepie. W tym miesiącu nieco taniej kupimy Far Cry 5 (95 zł), Assetto Corsa (45 zł), Assassin’s Creed: Origins (70 zł), Road Rage (31 zł) czy Sniper Elite 3 (40 zł).