Odświeżony Google Play już dziś na sprzęcie pierwszych użytkowników

Odświeżony Google Play

Reklama

To, że sklep Google Play potrzebował odświeżenia, nie ulega wątpliwości. Mówiło się na ten temat już od dłuższego czasu, ale dopiero dziś informacja została potwierdzona przez Google. Na oficjalnym blogu koncernu z Mountain View znalazły się pierwsze szczegóły na ten temat.

Z informacji dowiadujemy się, że nowa wersja Google Play ma być przede wszystkim prosta i przejrzysta oraz ma umożliwiać szybsze znalezienie szukanych multimediów. Nie sposób nie zauważyć, że Google postanowiło skoncentrować się głównie na treściach typowo rozrywkowych. Na screenach widzimy odnośniki do muzyki, filmów, książek, czyli… multimediów, które nie są w pełni dostępne w naszym kraju (może wreszcie się to zmieni?).

Nowy Google Play układem przypomina uporządkowany magazyn. Poszczególne treści są odpowiednio pogrupowane i pokazują się w postaci dużych zdjęć z krótkim opisem: nazwą, autorem, średnią oceną użytkowników i ceną. Przesunięcie palca po ekranie ma powodować pojawienie się kolejnych propozycji z danej kategorii.

Nie wiem jak Wam, ale mi nowy Google Play wizualnie przypadł do gustu. Pytanie tylko kiedy będę mogła z niego faktycznie skorzystać. Póki co wiadomo, że nowy sklep trafi już dziś do pierwszych użytkowników urządzeń z Androidem, ale trochę zajmie jego ekspansja do nas wszystkich. Ile? „Kilka tygodni”. Odświeżony Google Play trafi do urządzeń z Androidem w wersji od 2.2 w górę.

Dajcie znać jak już nowa wersja sklepu z aplikacjami na zielonego robocika zagości na Waszych tabletach lub smartfonach.

Odświeżony Google Play

źródło