Niebawem aplikacja Wiadomości od Google trafi do przeglądarki, więc odpiszesz na SMS-a bez sięgania po telefon | Tabletowo.pl

Niebawem aplikacja Wiadomości od Google trafi do przeglądarki, więc odpiszesz na SMS-a bez sięgania po telefon

Dołącz do dyskusji 0

Czasem można odnieść wrażenie, że Google ma z tuzin komunikatorów, przez które można przesyłać wiadomości. Większość dobrych pomysłów wylądowała w niedocenianym Allo. Właśnie stamtąd programiści z Mountain View zamierzają przenieść do aplikacji Wiadomości na Androida bardzo praktyczną funkcję – możliwość korzystania z komunikatora przez przeglądarkę internetową.

Pod koniec zeszłego roku Google dodało aplikacji Allo wsparcie interfejsu webowego. Pozwoliło to korzystającym z niego osobom na prowadzenie rozmów bezpośrednio z komputera. To świetny sposób na konwersację, zwłaszcza dla tych, którzy musieliby w przeciwnym wypadku często odrywać się od klawiatury i sięgać po telefon. Szczerze mówiąc, niewielu miało okazję przetestować, jak to działa, a co dopiero aktywnie używać tej funkcji, a to z powodu niewielkiej popularności Allo.

Google Allo na PC

Opcja odpisywania na wiadomości z poziomu przeglądarki jest przydatna, i wszystko wskazuje na to, że podobna funkcja wyląduje w aplikacji Wiadomości na Androida, która na wielu smartfonach jest zainstalowana jako domyślny program do obsługi SMS-ów i MMS-ów, a niektórzy używają jej z wyboru. Nowa aktualizacja (do wersji 2.9), która nie dotarła jeszcze do wszystkich użytkowników, umożliwia sparowanie aplikacji smartfona z interfejsem webowym przy użyciu kodu QR.

Nie muszę chyba dodawać, że będzie to mile widziany dodatek do aplikacji Wiadomości. Co prawda zawsze można posiłkować się menedżerami SMS-ów od niezależnych deweloperów, ale skoro samo Google się za to wzięło, to nie będzie potrzeby dublowania aplikacji na smartfonie.

Wersja z możliwością pisania SMS przez połączenie z aplikacją Wiadomości na Androida trafia do coraz większej liczby osób, ale jeśli jesteście niecierpliwi, zawsze możecie skorzystać z pliku APK. Pobierzecie go stąd.

źródło: AndroidPolice przez 9to5google, PhoneArena
zdjęcie tytułowe: TechCrunch

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona