Od dzisiaj Klawiatura SwiftKey dostępna jest w Google Play za darmo

Obecność klawiatury w tabletach jest kwestią bardzo istotną. Właściciele modeli nieposiadających fizycznych klawiszy muszą korzystać z dotykowych wersji. Tutaj jednak często może pojawić się irytacja oraz zgrzyt zębami, kiedy klawiatura nie reaguje w oczekiwany sposób. Na szczęście użytkownicy Androidowych urządzeń mogą element ten zmienić, korzystając ze specjalnych programów. Od wczoraj jeden z najlepszych, Klawiatura SwiftKey, jest już dostępny całkowicie za darmo.

Reklama

swiftkey

W dniu dzisiejszym SwiftKey ogłosił nową aktualizację swojego popularnego programu, a także zmianę polityki firmy. Od teraz każdy może pobrać klawiaturę z Google Play nic przy tym nie płacąc. Dla przypomnienia, program wcześniej wyceniony był na około 12 złotych (3,99 dolara).

Nowi użytkownicy mogą liczyć na klawiaturę od SwiftKey wraz z 3 darmowymi motywami. Za pozostałe będziemy musieli jednak już raczej zapłacić w specjalnie przygotowanym sklepie. SwiftKey Store, bo tak brzmi jego nazwa, zawiera na ten moment ponad 30 różnych skórek – część z nich jest darmowa, część płatna.

Wśród pozostałych nowości po aktualizacji odnajdziemy: nowy schemat domyślny o nazwie Nickel; dodatkowy wiersz z cyframi, o który prosili od jakiegoś czasu użytkownicy; ponad 800 emotikonek, które mają posiadać nawet własny silnik przewidywania  – system zapamiętuje, w jakich sytuacjach korzystamy z konkretnych obrazków, a także może wychwycić oczekiwaną nazwę przedmiotu. Przykładowo jeżeli wklepiemy wyraz „burg”, zaproponuje nam wyświetlenie emotki z burgerem. Dodatkowo funkcja Flow została specjalnie odświeżona i udoskonalona. Poprawiono także zwykły silnik przewidujący kolejne wyrazy.

Co jednak, jeżeli ktoś już wcześniej zakupił program? Spokojnie, SwiftKey nie zapomniał o tych użytkownikach. W ramach „rekompensaty” mogą oni liczyć na paczkę 10 skórek do klawiatury, których łączna wartość wynosi 4,99 dolara – czyli o dolara więcej, niż zapłacili wcześniej w Google Play. Honorowe zachowanie, SwiftKey!