Od dziś nie ma już HERE Maps. Aplikacja zmieniła nazwę na HERE WeGo 21

Od dziś nie ma już HERE Maps. Aplikacja zmieniła nazwę na HERE WeGo

HERE Maps do tej pory uznawane są za jedną z najlepszych aplikacji tego typu. Od dziś jednak program zmienia swoją nazwę na HERE WeGo.

Jeśli zastanawiacie się, skąd ta zmiana, to twórcy tłumaczą, że nazwa HERE Maps była zbyt banalna i nie wyróżniała się niczym spośród innych tego typu propozycji. Poza tym mało który użytkownik korzysta z niej, aby podejrzeć samą mapę – większość wykorzystuje program, aby znaleźć najlepszą drogę do wybranej destynacji. Dlatego postanowiono zmienić nazwę na HERE WeGo.

Do aplikacji dodano również dwa nowe środki transportu. Pierwszym z nich jest platforma car share’ingowa Car2Go. HERE WeGo poinformuje użytkownika, gdzie znajduje się najbliższy samochód, ile paliwa jest w baku, a także obliczy szacowany koszt wypożyczenia auta.

Drugim są z kolei taksówki. Z poziomu aplikacji będzie można zamówić kurs, a także sprawdzić, ile może kosztować podróż oraz jak długo trzeba czekać na taryfę.

Zarówno jedna, jak i druga opcja nie jest dostępna niestety w Polsce. Można z niej jednak skorzystać w wybranych miastach Europy, więc może przyda Wam się to podczas jakiejś wycieczki. Pełny wykaz znajdziecie na stronie podlinkowanej w źródle.

Jeśli korzystacie już z HERE Maps, wystarczy, że zaktualizujecie aplikację – jest ona już dostępna w Sklepie Play (Android) i App Store (iOS).

Źródło: HERE