Od 2 lipca będziesz mógł dzielić się kupionymi w Sklepie Play aplikacjami z rodziną | Tabletowo.pl

Od 2 lipca będziesz mógł dzielić się kupionymi w Sklepie Play aplikacjami z rodziną

Dołącz do dyskusji 0

Już wkrótce, bo od 2 lipca, Google udostępni Bibliotekę rodzinną. Dzięki temu wystarczy, że jedna osoba kupi w Sklepie Play płatną aplikację, a będzie mogła z niej korzystać cała rodzina.

Od 2 lipca do Biblioteki rodzinnej będzie można domyślnie dodawać wszystkie płatne programy, zakupione po tym dniu. Jednak tylko od deweloperów zależy, czy udostępnią taką możliwość również dla aplikacji, które dany użytkownik nabył do 1 lipca włącznie. Co ważne, zgoda na to jest dana na stałe i nie może zostać cofnięta.

Z aplikacji, zgromadzonych w Bibliotece rodzinnej, będzie mogło korzystać maksymalnie sześć osób. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak dokładnie ma przebiegać proces ich dodawania i weryfikowania. Jasne i sprecyzowane obwarowania są konieczne, aby uniknąć sytuacji, w której deweloper narażony jest na straty, wynikające z nieuczciwego zachowania użytkowników.

Zwłaszcza, ze wygląda na to, że do Biblioteki rodzinnej dodawać będzie można nie tylko aplikacje, ale i inny, płatny kontent, jaki można znaleźć w Sklepie Play, a więc muzykę, filmy, książki itd.

Źródło: Google, Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona