Oculus Rift będzie współpracować z Androidem | Tabletowo.pl

Oculus Rift będzie współpracować z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Oculus Rift to urządzenie, które jakiś czas temu przywróciło społeczeństwu wiarę w „okulary wirtualnej rzeczywistości”, wcześniej skutecznie osłabioną niewypałami pokroju Virtual Boy. Mimo iż nie jest ono jeszcze dostępne w sprzedaży, to już zdążyło narobić wokół siebie wiele zamieszania. Niedawno do zespołu pracującego nad tym akcesorium dołączył John Carmack, żywa legenda branży gier komputerowych.

Podczas tegorocznej konferencji GDC Europe Nate Mitchell ogłosił, że Carmack pracuje właśnie nad umożliwieniem współpracy między Oculus Rift i urządzeniami z systemem Android. Na pytanie o to, dlaczego zdecydowano się właśnie na ten system twórcy odpowiadają krótko: „To wina Apple”. Jak później wyjaśnił Mitchell, system należący do Google jest po prostu bardziej otwarty na wszystkie nietypowe urządzenia zewnętrzne, przez co wydał im się oczywistym wyborem.

Nie da się ukryć, że duet Oculus Rift i Android może okazać się naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla graczy. Pozostaje tylko pytanie, jak wiele osób zdecyduje się na używanie tego typu gadżetów np. w pociągach? W końcu to właśnie w miejscach tego typu najczęściej gramy na urządzeniach mobilnych.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona