Obniżenie cen licencji na Windows 8.1 | Tabletowo.pl

Obniżenie cen licencji na Windows 8.1

Dołącz do dyskusji 0

Kilka godzin temu w internecie pojawiły się informacje o planowanym obniżeniu cen preinstalowanego systemu Windows 8.1 nawet o 70%. Choć Microsoft oficjalnie niczego nie potwierdził, taka taktyka jest jak najbardziej możliwa – gigant z Redmond już kiedyś wybrał takie rozwiązanie przy systemie Windows XP.

Microsoft nieustannie pracuje nad koncepcjami, które pomogłyby mu zwiększyć udział w rynku. W ostatnim czasie było to obniżenie cen konkretnych modeli tabletów, trochę wcześniej rozważanie opcji oferowania systemów Windows Phone oraz Windows RT producentom bez pobierania opłaty. Jeżeli spojrzeć na wartość rynku tabletów, która aktualnie szacowana jest na 80 miliardów dolarów, trudno się tym wysiłkom dziwić.

Aktualnie cena Windowsa 8.1 oferowana producentom sprzętu wynosi 50 dolarów od sztuki. Mowa tutaj oczywiście o wersji OEM, czyli licencji na system, która jest przypisanemu do konkretnego urządzenia. Najnowszy pomysł miałby wprowadzać obniżenie tej kwoty aż do 15 dolarów. Ma to dotyczyć każdego sprzętu, bez względu na parametry techniczne czy markę – tak długo, jak jego cena detaliczna nie będzie przekraczała 250 dolarów.

Przypomnijmy, że Microsoft zastosował już takie obniżanie cen, kiedy to urządzenia wyposażone w dystrybucje systemu Linux stawały się coraz bardziej popularne i mogły przejąć spory udział na rynku. Wówczas taka taktyka dla Windowsa XP okazała się bardzo skuteczna – jak będzie tym razem? 

[źródło]

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona