Obecnie wykorzystujemy na urządzeniach mobilnych siedem razy więcej transferu danych niż pięć lat temu

Obecnie wykorzystujemy na urządzeniach mobilnych siedem razy więcej transferu danych niż pięć lat temu

Dołącz do dyskusji 0

Kiedyś internet w telefonie był wręcz towarem dla nielicznych – koszt wykupienia pakietu danych nie należał do najmniejszych. Jednak wraz z popularyzacją smartfonów oraz tabletów operatorzy zaczęli stopniowo obniżać ceny za internet mobilny. Według statystyk Urzędu Komunikacji Elektronicznej w 2014 roku przesłaliśmy aż 260,4 miliarda MB danych za pomocą przenośnych urządzeń.

Warto wspomnieć, że stanowi to siedmiokrotny wzrost względem wyników podobnych badań sprzed pięciu lat. Z kolei ilość wykorzystanych danych komórkowych w roamingu powiększyła się jeszcze bardziej – 2,5 razy w 2014 roku względem 2013 i 23 razy w porównaniu do 2010.

Trudno nie zwrócić uwagi, że aktualnie coraz częściej zwracamy szczególną uwagę na dostępność większych pakietów internetu mobilnego. Dzięki temu będąc z dala od sieci WiFi, możemy cieszyć się pełnią możliwości naszego sprzętu. Rzecz jasna w granicach rozsądku. Zresztą operatorzy również widzą taki trend rynkowy i przygotowują coraz więcej ofert, w których mamy do dyspozycji sporą ilość danych komórkowych.

Wzrost liczby używanych smartfonów oraz tabletów odbił się na ruchu sieciowym – przez ostatni rok wskaźnik wzrósł o 69 procent. UKE przewiduje, że do 2019 rok zwiększy się do 24,3 exabitów (na koniec zeszłego roku był równy 2,5 exabita).

źródło: UKE przez Telepolis

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona