O czym dziś nie pisaliśmy, a umknąć Wam nie powinno #7

Cytując nieśmiertelnego Terrego Pratchetta, stare przyzwyczajenia mają długie życie. Niesiony przyzwyczajeniem, serdecznie zachęcam Was do przejrzenia naszego weekendowego zbioru ciekawych informacji ze świata technologii. Branża nic sobie nie robiła ze słonecznej pogody, efektem czego działo się niemało ;)

Wycieka częściowa specyfikacja Meizu 16XS

W ciągu weekendu po cichu wyciekła specyfikacja urządzenia od Meizu. Dane techniczne potwierdzają, że urządzenie będzie raczej przynależeć do półki średniej, choć – na szczęście – znalazło się kilka ciekawych smaczków. Dobre wrażenie zostawia po sobie 6,2-calowy ekran AMOLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+. Co ciekawe, urządzenie zaoferuje skaner linii papilarnych, który będzie zintegrowany z modułem wyświetlacza. To na pewno wartość dodana.

Reklama
Fot za: Slashleaks

Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Snapdragona 625 lub MediaTeka Helio P22. Tu zdania są podzielone i wciąż musimy czekać na kolejne przecieki. Producent ma doposażyć telefon w aż 6 GB pamięci RAM i 64 GB na nasze dane. Smartfon zaoferuje też potrójny moduł aparatu głównego: 48 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix. Niestety, ale szczegółowa specyfikacja matryc wciąż pozostaje nieznana. Na froncie będzie czekać 16-Mpix, pojedyncze oczko, a całość zasili akumulator o pojemności 3900 mAh. Wciąż czekamy na wiarygodne informacje o możliwej wycenie Meizu 16XS i jego dacie debiutu.

Huawei chce przyspieszyć z produkcją modemów 5G

HiSilicon, który wchodzi w skład imperium Huawei, planuje zintensyfikować rozwój procesorów ze zintegrowanym modemem 5G. Najnowsze plotki sugerują też, że firma przymierza się do uruchomienia procesorów z rzeczonym modemem w 5nm procesie technologicznym. Plan jest ambitny, bowiem zakłada się, że produkcja mogłaby ruszyć jeszcze w tym roku kalendarzowym. Mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie na układy 5G, to bardzo mądra zagrywka Huawei.

Flagowy procesor Huawei może doczekać się następcy szybciej niż nam się wydaje

Serwis źródłowy potwierdza też, że w drugiej połowie roku zobaczymy Kirina 985. Wbrew temu, co sugeruje nazewnictwo, nie będzie to jedynie malutki upgrade dla Kirina 980. Procesor ma być wydajny, oferować zintegrowany modem 5G Balong i nie można wykluczyć, że po raz pierwszy zadebiutuje on już w Huawei Mate 30 i 30 Pro. Procesor będzie produkowany przez firmę TSMC. Struktura rynku modemów 5G dość dobrze pokazuje, że główna walka rozegra się między Qualcommem a Huawei. Kto wygra to starcie? Z odpowiedzią wrócimy za jakieś dwa lata ;)

OnePlus udostępnia kod źródłowy OnePlus 7 i 7 Pro

Jesteśmy już po premierze OnePlus 7 i 7 Pro. Kurz opadł, a urządzenia są już dostępne w oficjalnej sprzedaży. Czy ów sprzedaż będzie dla firmy zadowalająca? Mam nadzieję, że tak. W międzyczasie producent upublicznił kod źródłowy zarówno dla zwykłego OnePlusa 7, jak i dla OnePlusa 7 Pro. To wielkie wydarzenie, które dla typowego użytkownika smartfonu nie wnosi niemal nic. Dlaczego? Z prostego względu – wszystkie zmiany widoczne są „pod maską”.

Ceny OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Oba będą dostępne w polskich sklepach!

Zachwycona takim obrotem spraw może być społeczność koderów, którzy tworzą takie oprogramowanie jak Lineage OS. Pozwala to domniemywać, że oba flagowce od OnePlusa już niebawem doczekają się oficjalnego wsparcia dla tej platformy. W jaki sposób programiści wykorzystają potencjał 90-Hz ekranu w OnePlusie 7 Pro? Na pewno jest tutaj duże pole do popisu. Wiemy też, że pojawił się już nieoficjalny port TWRP dla obu urządzeń. Taki obrót spraw na pewno wyjdzie społeczności tylko i wyłącznie na dobre.

Niezła promocja na elektronikę w Media Expert

Jeśli zdecydujecie się na zakup telewizora w ofercie sieci, możecie zaoszczędzić nawet i 1700 złotych. Oczywiście, taka kwota wciąż będzie wymagała od Was wydania na sprzęt naprawdę sporej ilości gotówki, jednak – na szczęście – można też odnaleźć kilka innych przecen, dzięki którym Media Expert dysponuje jedną z ciekawszych ofert na wybrane modele urządzeń. Drzwi do świata niższych cen otwiera kod rabatowy ME19K1232.

W dobrych cenach możecie nabyć nie tylko telewizory, ale i tablety, akcesoria dla graczy czy wybrane smartfony. Pośród sporej listy przecenionych sprzętów, szczególnie polecam Wam zwrócić uwagę na:

źródła: Media Expert, SlashLeaks, GizChina, XDA Developers