NZXT HUE 2 AMBIENT RGB LIGHTING KIT – zestaw podświetlenia LED dla dowolnego monitora

Spośród wielu dostępnych monitorów i telewizorów, szczególnie ciekawie prezentują się te, które mają wbudowane podświetlenie LED. Generowane przez nie światło odbija się od ściany tworząc wokół obrazu efektowną poświatę. Decydując się na takie rozwiązanie, należało jednak liczyć się z koniecznością wyboru spośród niewielu modeli bardzo wąskiego grona producentów. Dzięki firmie NZXT stosowną instalację zamontujemy do dowolnego monitora.

NZXT HUE 2 AMBIENT RGB LIGHTING KIT – pod tą długą nazwą kryje się zestaw umożliwiający instalację diod LED RGB wraz z odpowiednim sterownikiem na tylnej obudowie dowolnego monitora… i nie tylko. Podświetlić można właściwie dowolny element biurka, ponieważ dołączone do zestawu paski LED posiadają zarówno mocowanie magnetyczne, jak i na taśmę dwustronną. Wraz z nimi otrzymujemy kontroler oraz komplet okablowania, umożliwiający podłączenie zestawu do komputera.

Reklama

Zestaw HUE 2 sterowany jest przy pomocy aplikacji NZXT CAM, przez co można go zsynchronizować z pozostałymi podświetlanymi urządzeniami produkcji NZXT. Samo oprogramowanie oferuje dziesiątki zaprogramowanych lub niestandardowych schematów oświetlenia.

Producent wycenił zestaw do oświetlenia monitora na kwotę około 419 złotych. To oczywiście dość sporo jak na urządzenie o zastosowaniu wyłącznie dekoracyjnym, jednak końcowy efekt powstały przy jego wykorzystaniu z pewnością, choć w części, zrekompensuje przeznaczone na ten cel środki.

Dla uzyskania możliwie najlepszego efektu monitor powinien cechować się na tyle płaską konstrukcją, by na każdym z boków zachować identyczną odległość między krawędzią a miejscem przytwierdzenia taśmy LED. Dodatkowo cały zestaw spełni swoją rolę wyłącznie wtedy, gdy monitor będzie stał w niewielkiej odległości od ściany, która będzie mogła odbić efekt iluminacji. W przypadku monitora umiejscowionego na wolnej przestrzeni, na przykład na stanowisku zwróconym tyłem do powierzchni pokoju, efekt będzie dostrzegalny trudno, a w niektórych przypadkach – wcale.

Jak wcześniej wspomniałem, paski LED doskonale nadadzą się do oświetlenia nie tylko monitora, ale dowolnej innej przestrzeni blisko komputera, na przykład krawędzi biurka. Kreatywność graczy nie zna granic, dlatego z pewnością za niedługo spotkamy się z pierwszymi zdjęciami stanowisk wykorzystujących opisywany zestaw w praktyce.

Źródło: informacja prasowa, NZXT