NVIDIA wznawia proces aktualizacyjny do Androida 6.0 Marshmallow dla Shield Tablet 17

NVIDIA wznawia proces aktualizacyjny do Androida 6.0 Marshmallow dla Shield Tablet

NVIDIA ma ten „luksus”, że w jej ofercie znajdują się tylko dwa tablety: Shield Tablet K1 i Shield Tablet. Znacznie ułatwia to sprawę, ponieważ dzięki temu może o wiele łatwiej i szybciej zapewnić im aktualizacje systemu operacyjnego do nowszych wersji. Pierwszy z nich otrzymał ją już w grudniu 2015 roku, ale drugi również nie musiał na nią długo czekać, bo tylko kilka tygodni. Niestety, radość trwała bardzo krótko, bowiem na jaw wyszedł pewien, bardzo komplikujący sytuację, błąd.

Użytkownicy, którzy zaktualizowali swoje Shield Tablet do Androida 6.0 Marshmallow skarżyli się na częste i uciążliwe problemy z łącznością Wi-Fi. NVIDIA dość szybko zareagowała na to, wstrzymując udostępnianie nowej wersji systemu operacyjnego dla tego modelu. Jednocześnie podpowiedziała nieszczęśliwcom, którzy zdążyli już ją otrzymać, jak mogą samodzielnie spróbować naprawić tę niedogodność.

Teraz, po nieco ponad dwóch tygodniach od zaistnienia tej nieprzyjemnej sytuacji, NVIDIA na powrót wznowiła proces aktualizacyjny do Androida 6.0 Marshmallow dla Shield Tablet. Oczywiście zapewnia, że wszelkie błędy zostały wyeliminowane i użytkowników nie spotka już żadna niemiła niespodzianka.

Zbiegło się to w czasie z podaniem informacji, że wkrótce będą mogli oni zagrać w pięć nowych tytułów z portfolio firmy Square Enix:

  • Tomb Raider z 2013 roku (jest on już dostępny całkowicie za darmo dla korzystających z usługi GeForce NOW),
  • Sleeping Dogs,
  • Lara Croft and the Guardian of Light,
  • Quantum Conundrum,
  • Murdered: Śledztwo zza grobu.

Dzięki temu usługa GeForce NOW zaoferuje już ponad 80 różnych tytułów. Warto przypomnieć, że pierwsze trzy miesiące korzystania z niej są bezpłatne, później opłata miesięczna wynosi 9,99 euro.

Źródło: Android Headlines, informacja prasowa