NVIDIA Tegra 4 wolniejsza od Apple A6X?

image

Nowy chip NVIDII, który ma zadebiutować w tym roku, budzi wielkie oczekiwania, zarówno ze strony użytkowników jak i samego koncernu. Spoglądając na jego specyfikację techniczną o wydajność każdy chyba powinien być spokojny, jednakże wyniki benchmarków które wyciekły do internetu zdają się mówić coś zupełnie innego.

W sieci pojawiły się informacje o wynikach testu GLBenchmark, według którego Tegra 4 jest wydajnym układem, ale mimo wszystko wolniejszym od znanego z iPada procesora Apple A6X. Przeprowadzone na testowych egzemplarzach benchmarki pokazują sporą przewagę układu A6X.

Test Tegry 4 uruchomiono na urządzeniu wyposażonym w Androida 4.2.1 przy zegarze ustawionym na 1,8 GHz. Rozdzielczość ekranu wynosiła 1920 x 1028 pikseli. W takich warunkach nowy procesor NVIDII uzyskał wynik 32,6 FPS. Dla porównania układ Apple przy rozdzielczości FullHD może poszczycić się wynikiem 49,6 FPS. Trudno jest jednak jednoznacznie stwierdzić, czy porównanie procesorów zarządzanych przez odmienne systemy operacyjne może być miarodajne.

image

Grafiki przedstawiające wyniki testów zostały usunięte z witryny GLBenchmark z dość oczywistych powodów. Mimo tego podobnych prób z udziałem nowego chipu NVIDII możemy spodziewać się jeszcze kilka razy przed pojawieniem się układu w pierwszych urządzeniach na rynku.

Źródło