Nvidia Tegra 4 w Q1 2013. Znamy specyfikację! - Tabletowo.pl

Nvidia Tegra 4 w Q1 2013. Znamy specyfikację!

Tabletowo.pl Nvidia Tegra 4 w Q1 2013. Znamy specyfikację! Plotki / Przecieki

Jest Wielka Sobota, godzina dwudziesta druga. Podczas gdy jedni objadają się świątecznym ciastem i cieszą rodzinnym ciepłem, inni publikują informacje o czwartej generacji popularnego układu dla smartfonów i tabletów Nvidia Tegra. Jak wynika z wypełnionej wschodnią kaligrafią tabelki, T40, bo taką nazwę kodową ma Tegra 4, zadebiutuje w pierwszym kwartale 2013 roku.

T40 będzie flagową jednostką centralą Nvidii dedykowaną urządzeniom mobilnym (głównie tabletom z ekranami o przekątnej 10”), której moc będzie tkwiła w czterech głównych i jednym dodatkowym rdzeniu, a częstotliwość taktowania oscylować w granicach 1,8GHz.

Tabelka zdradza również inne procesory, które Nvidia ma zamiar wprowadzić na rynek w 2013 roku. W trzecim kwartale zadebiutują układy o nazwach kodowych T43 (Tegra 4 z częstotliwością taktowania 2GHz), AP40 (1,2-1,8GHz) oraz SP3X (ARM Cortex A-9 dla 7-calowych tabletów, 1,2-2GHz).

Tabletowo.pl Nvidia Tegra 4 w Q1 2013. Znamy specyfikację! Plotki / Przecieki

Co ciekawe, ostatni z wymienionych układów może pochwalić się zintegrowanym modemem 4G LTE. Oznacza to, że wyposażone weń urządzenia będą nie tylko lżejsze, ale również kompatybilne z nowym standardem superszybkiej sieci komórkowej.

Jak widzicie, Nvidia nie próżnuje. Podczas gdy jej pierwszy czterordzeniowy układ, Tegra 3, święci sukcesy i znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie flagowych smartfonów i tabletów, producent podzespołów nieustannie pracuje nad jego następcami. To dobra wróżba dla rynku, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej atrakcyjny.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona