Nvidia: Tablety powinny być priorytetem dla systemu Windows 8 | Tabletowo.pl

Nvidia: Tablety powinny być priorytetem dla systemu Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

tablet windows 8 dell

Windows 8 od momentu swojej premiery budził ogromne emocje i bez wątpienia nadal będzie to robił. Dla wielu jest ucieleśnieniem marzeń i łączy w sobie wszystkie cechy idealny systemu operacyjnego dla tabletów internetowych: jest intuicyjny, dostosowany do obsługi palcem, ma ogromne możliwości i dostęp do szerokiej gamy aplikacji oraz oparty jest na czymś, co wszyscy doskonale znają, czyli platformie Microsoft Windows.

Duże plany z premierę najnowszej, ósmej już, wersji oprogramowania stworzonego przez giganta z Redmond wiąże Nvidia, twórca rewolucyjnego układu Tegra 3. Jen-Hsun Huang, prezes firmy, uważa, że Microsoft powinien położyć duży nacisk na integrację systemu Windows 8 z tabletami wyposażonymi w procesory oparte na architekturze ARM (należy do nich wcześniej wspomniana Tegra 3) oraz stworzenie w pełni funkcjonalnego pakietu Microsoft Office. Nvidii nie bez powodu zależy na koncentracji Windows 8 na tabletach internetowych: około 70% tych urządzeń zasilanych jest przez jednostkę stworzoną przez Nvidię. Co ciekawe, Jen-Hsun Huang podkreślił, że firma otwarta jest na stworzenie układu, który mógłby stać się sercem kolejnej generacji tabletu Apple iPad (pomysł jest zupełną abstrakcją, ponieważ Apple nie zgodzi się na zakup kluczowych komponentów od konkurencji).

Windows 8 dla tabletów internetowych będzie wyposażony w specjalny interfejs inspirowany charakterystycznym Metro UI znanym z systemu Windows Phone dla smartfonów. Na zdjęciach i filmach, które przedstawiały go w działaniu, widzieliśmy go w pozycji horyzontalnej. Jednak wszystkim nam zdarza się używać swoich tabletów w pionie, ponieważ tego czasem wymaga sytuacja lub jest po prostu wygodniej. Czy i w tym wypadku interfejs Windows 8 prezentuje się tak dobrze? Zdecydowanie tak. Informacje na ten temat zostały opublikowane na oficjalnym blogu Microsoftu Building Windows 8.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona