NVIDIA szykuje kolejny tablet dla graczy, tym razem z Tegrą X1 i 3GB RAM

Początkowo udział NVIDII w rynku tabletów ograniczał się jedynie do dostarczania producentom swoich procesorów Tegra. W zeszłym roku jednak firma postanowiła nieco zmienić podejście do tematu i wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy własny tablet – Shield Tablet, który spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony klientów. Kilka dni temu do sprzedaży trafiła tańsza wersja tego produktu, aczkolwiek równie mocna, co pierwowzór – Shield Tablet K1 (za 849 złotych). Okazuje się, że w najbliższym czasie możemy poznać kolejny tablet od NVIDII.

W bazie GFXBench pojawiło się urządzenie o nazwie Shield Tablet X1. Jak łatwo wywnioskować, będzie to tablet działający dzięki procesorowi Tegra X1, który swoją premierę miał kilka miesięcy temu. Sprzęt ten wciąż będzie miał ekran o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Czym zatem będzie się różnił od poprzedników, poza jednostką centralną?

Wreszcie NVIDIA zdecydowała się na zastosowanie w swoim tablecie 3GB RAM – w Shield Tablet i Shield Tablet K1 mieliśmy 2GB RAM. Im więcej pamięci operacyjnej, tym lepsze doznania z użytkowania tabletu nie tylko w grach, ale podczas codziennych czynności – zwłaszcza podczas przełączania się między aplikacjami. Do tego dojdzie nowa wersja systemu operacyjnego – Android 6.0 Marshmallow – ale spokojnie, posiadacze Shield Tablet K1 otrzymają aktualizację (już w okolicach świąt). Wróci też 32GB pamięci wewnętrznej.

Nvidia-Shield-Tablet-X1-benchNiestety, na ten moment nie wiadomo kiedy NVIDIA planuje prezentację swojej nowości. W najbliższym czasie będzie miała co najmniej dwie okazje – targi CES w Las Vegas w styczniu oraz MWC w Barcelonie – w lutym.

źródło: winfuture

te wpisy mogą cię zainteresować: