NVIDIA SHIELD TV otrzymuje aktualizację oprogramowania do wersji 6.3. Co nowego? - Tabletowo.pl

NVIDIA SHIELD TV otrzymuje aktualizację oprogramowania do wersji 6.3. Co nowego?

Dołącz do dyskusji 0

NVIDIA regularnie aktualizuje SHIELD TV. Tym razem producent rozpoczął udostępnianie swoim klientom oprogramowania w wersji 6.3 (SHIELD Experience Upgrade 6.3). Jakie nowości ona wprowadza?

Aktualizacja rozsyłana jest do użytkowników bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air), co oznacza, że urządzenie samo powinno ją wykryć, pobrać pliki i się zaktualizować (ewentualnie może poprosić wcześniej swojego właściciela o zgodę na przeprowadzenie tego procesu, w zależności od ustawień). Wersja 6.3 wprowadza kilka nowości, poprawia wydajność i zawiera najnowsze poprawki zabezpieczeń systemu Android.

NVIDIA zwraca uwagę szczególnie na kilka rzeczy: automatyczne usuwanie reklam z transmisji telewizyjnych nagranych w trybie OTA (Over-The-Air) przy użyciu Plex DVR, wsparcie dla trybu Picture-in-Picture (obraz w obrazie) i plików w 360° (wideo i zdjęcia panoramiczne) w odtwarzaczu VLC, możliwość odtwarzania 8-bitowych filmów YUV BT.2020 oraz obsługę aplikacji Eurosport Player.

Oprócz tego, użytkownicy mogą od teraz cieszyć się dźwiękiem strumieniowanym w bezstratnym formacie i jakości HiFi z aplikacji Tidal. Jeśli zaś chodzi o nowsze poprawki zabezpieczeń Androida, to NVIDIA zadbała m.in. o to, aby uodpornić urządzenie na atak Spectre. Przy okazji zaktualizowano także sterowniki dla kontrolerów i pilotów.

Wszystkie informacje na temat aktualizacji oprogramowania do wersji 6.3 dla NVIDIA SHIELD TV zainteresowani znajdą na >tej stronie<. Przy okazji producent informuje o promocji na grę Oddworld: New ‚n’ Tasty, która aktualnie w >Sklepie Play< kosztuje 20,99 złotych, podczas gdy jej regularna cena to 32,99 złotych.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona