NVIDIA prezentuje platformę Tegra Note za 199 dolarów

NVIDIA Tegra Note

Ostatnie tygodnie przyniosły nam wiele spekulacji dotyczących tabletu NVIDII. Dziś firma przedstawiła to urządzenie jako Tegra Note, kompletną platformę tabletową wyposażoną w czterordzeniowy procesor Tegra 4 Cortex A15 z 72-rdzeniowym procesorem graficznym GeForce, głośnikami skierowanymi w stronę użytkownika z technologią NVIDIA PureAudio z systemem bass-reflex oraz rysikiem wykorzystującym technologię DirectStylus (zwiększona czułość i dokładność punktowego dotyku i pociągnięć tradycyjnego rysika).

Tegra Note charakteryzuje się przede wszystkim wyświetlaczem IPS o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, czterordzeniowym procesorem Tegra 4 oraz Androidem w najnowszej odsłonie, czyli pewnie 4.3 Jelly Bean z aktualizacjami systemu OTA dostarczanymi bezpośrednio przez NVIDIĘ.

Do tego do naszej dyspozycji oddany został aparat 5 Mpix, kamerka VGA, wyjście microHDMI oraz rysik z końcówkami pędzel i długo, umożliwiające precyzyjne pisanie oraz wykonywanie szerokich pociągnięć. Akumulator ma pozwalać na dziesięć godzin odtwarzania filmów HD. Niestety, na liście parametrów technicznych modelu nie znalazłam GPS – czyżby go tu zabrakło?

NVIDIA przewidziała również akcesoria do Tegra Note. Wśród nich znajdziemy etui pełniące rolę osłony i podstawki, dzięki któremu tablet można ustawić w jednym z trzech położeń. Pakiet DirectStylus Pro Pack z kolei zawiera wymienne końcówki do rysika, a Bluetooth pozwala przekształcić urządzenie w kontroler do gier.

Cena Tegra Note będzie się zaczynała od 199 dolarów.

NVIDIA Tegra Note

ź: NVIDIA