NVIDIA pokazała poprawione układy Tegra 4i z LTE 150 Mb/s

Co prawda na naszym blogu pojawiały się informacje na temat układu NVIDIA Tegra 4i, zresztą sam producent zaprezentował już ten procesor – o czym również informowaliśmy. Jednak ze względu na to, że nowej jednostki nie zobaczyliśmy w żadnym urządzeniu, a i się na to nie zapowiada w najbliższym czasie, możemy dojść do wniosku, że producent bardzo stara się, aby wydać jak najbardziej dopracowany produkt – a teraz mamy potwierdzenie tej teorii.

Jak wiemy, układ SoC Tegra 4i ma obsługiwać łączność LTE i jednocześnie ma być pierwszym układem firmy NVIDIA, który posiada taką funkcjonalność. W takim razie fakt ciągłych prac nad tą kluczową cechą nowej Tegry nie powinien nikogo dziwić. Producent układu zwiększył wydajność modemu z deklarowanej maksymalnej prędkości pobierania 100 Mb/s aż do 150 Mb/s. Co dziwne, dokonano tego tylko poprzez modyfikację oprogramowania odpowiedzialnego za łączność LTE, a nie przez ingerencję w samo urządzenie. Prawdopodobnie wpływ na to ma fakt, że już od początku zakładano, że Tegra 4i ma obsługiwać transfery na poziomie kategorii czwartej LTE i zastosowano odpowiednie komponenty, które mają temu podołać, a początkowo na potrzeby pierwszej prezentacji stworzono „na szybko” oprogramowanie zgodne z kategorią trzecią sieci LTE.

Dla ciekawskich informuję, że ta łączność LTE została zdefiniowana na 5 kategorii (pobieranie/wysyłanie w Mb):

  1. 10/5
  2. 50/25
  3. 100/50
  4. 150/50
  5. 300/75

Trzeba przyznać, że Tegra 4i ma duży potencjał, a do czasu, kiedy pojawią się pierwsze układy wyposażone w tą jednostkę, może się wiele zmienić w specyfikacji samego układu.

źródło: androidauthority.com