nVidia ogłasza program dla deweloperów systemu Windows 8 - Tabletowo.pl

nVidia ogłasza program dla deweloperów systemu Windows 8

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl nVidia ogłasza program dla deweloperów systemu Windows 8 Nowości

Firma nVidia ogłosiła dziś utworzenie programu dla deweloperów, w ramach którego udostępni narzędzia i zasoby umożliwiające tworzenie aplikacji dla setek milionów urządzeń opartych na architekturze x86 i ARM, które będą pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8 firmy Microsoft.

Z systemem Windows 8 będą współpracować wszystkie cztery marki procesorów firmy nVidia. Wśród nich znajduje się czterordzeniowy procesor Tegra o nazwie kodowej Kal-El – zintegrowany układ oparty na architekturze ARM, który jest przeznaczony dla lekkich i energooszczędnych tabletów i notebooków. Ponadto firma nVidia będzie również wspierać system operacyjny Windows 8 w komputerach opartych na architekturze x86, oferując procesory graficzne GeForce, które są najlepszymi dostępnymi rozwiązaniami do gier, a także procesory graficzne Quadro, przeznaczone dla producentów filmowych i innych profesjonalnych użytkowników oraz procesory graficzne Tesla, zapewniające wyjątkową wydajność na potrzeby badań naukowych, ośrodków danych i obliczeń wielkoskalowych.

Elegancki interfejs użytkownika wraz z obsługą tabletów i notebooków opartych na procesorach ARM sprawi, że system Windows 8 wstrząśnie branżą. Nasze doświadczenie w pracy z architekturami ARM i x86, a także dogłębna znajomość kodu systemu Windows sprawiają, że jesteśmy świetnie przygotowani do wspierania deweloperów systemu Windows 8

– twierdzi Jeff Fisher, wiceprezes jednostki biznesowej PC w firmie nVidia.

Ponad 15 lat doświadczenia we współpracy z firmą Microsoft Corp. nad systemem operacyjnym Windows zaowocowało stworzeniem niezawodnych programów narzędziowych, użytkowych, próbek i zestawów programistycznych, które zostały zaprojektowane z myślą o usprawnieniu pracy deweloperów tworzących doskonałe aplikacje dla systemu Windows. Program dla deweloperów systemu Windows 8 zapewni wsparcie i zasoby dla oprogramowania przeznaczonego dla architektur ARM i x86, a także dostęp do najnowszych wiadomości, szkoleń i materiałów edukacyjnych.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani innowacyjnymi rozwiązaniami, jakie firma nVidia wprowadza obecnie w komputerach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8 dla architektury ARM, które zmienią branżę komputerów osobistych w niespotykany dotychczas sposób. Deweloperzy są osobami stojącymi na czele tej transformacji. Microsoft docenia inicjatywę firmy nVidia w tworzeniu narzędzi dla społeczeństwa

– twierdzi Mike Angiulo, wiceprezes Microsoft ds. sprzętu i ekosystemów PC oraz planowania systemu Windows.

Przez ponad 10 lat firmy Epic oraz nVidia blisko współpracowały, aby kolejne wersje silnika Unreal w pełni wykorzystywały najnowocześniejsze technologie oferowane przez procesory graficzne. Inżynierowie Epic zawsze chętnie współpracowali z firmą nVidia, dzięki której stworzyli zaskakujące efekty DirectX 11 i PhysX w demie Samaritan, a także niesamowite stereoskopowe wrażenia 3D Vision w grze Bulletstorm. Wsparcie dla deweloperów oferowane przez firmę nVidia jest sztandarowym przykładem dla innych producentów układów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zapowiedzi nowego programu dla deweloperów i mamy nadzieję na dalszą współpracę, dzięki której będziemy dalej tworzyć najlepsze gry na planecie

– powiedział Tim Sweeney, założyciel firmy Epic Games.

Deweloperzy mogą zarejestrować się w programie NVIDIA Windows 8 Developer Program pod adresem http://developer.nvidia.com/windows-8 oraz odwiedzając stoisko firmy nVidia na konferencji Microsoft BUILD, odbywającej się w Anaheim w Kalifornii. Zapraszamy uczestników konferencji BUILD do odwiedzenia stoiska, gdzie zostaną zaprezentowane rozwiązania dla technologii DirectX, DirectCompute, obliczeń równoległych i HTML5.

ź: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona