nVidia: Nowe tablety z Androidem są znacznie lepsze od swoich poprzedników | Tabletowo.pl

nVidia: Nowe tablety z Androidem są znacznie lepsze od swoich poprzedników

Dołącz do dyskusji 0

nVidia jest zadowolona z nowej generacji tabletów działających pod kontrolą systemu Android. Według Jen-Hsuna Huanga, CEO nVidii, pierwsze urządzenia z zielonym robocikiem na pokładzie były zbyt drogie i zbyt wolne, a ich system operacyjny nieprzystosowany do działania na tego typu sprzęcie.

Huang dodaje, że dużą wadą pierwszych tabletów z Androidem była ich dostępność wyłącznie w salonie operatora i tylko z opcją 3G. Gdyby w sprzedaży znajdowały się tańsze modele z samym Wi-Fi, które można by kupić w dowolnym sklepie z elektroniką, Android stałby się popularny dożo wcześniej.

Huang twierdzi, że adaptacja pierwszych silników graficznych nVidii w tabletach nastąpiła nieoczekiwanie wolno, jednak pokłada duże nadzieje w urządzeniach nowej generacji.

A new wave of tablets are now ramping up and are even more affordable and available on retail channels with WiFi configurations all over the world. You’re also starting to see a lot of different shade of platforms, from devices that are like the Asus transformer where it is a tablet in one configuration and has a detachable keyboard in another configuration. And so those kind of devices are getting a lot of interest and available in computer channels all over the world.

We’re going to expect another wave of tablets that are coming out to the marketplace now, ones that are even thinner and even lighter than the best offerings from anyplace, any supplier in the world. And those devices are just in the process of ramping. There’s the really exciting new build of Honeycomb called Honeycomb 3.1 that Google just demonstrated the other day at Google I/O. We are basically stitching that up now.

Pojawiła się nowa generacja tabletów, które są tańsze i dostępne w sklepach na całym świecie, także w konfiguracji obejmującej wyłącznie opcję Wi-Fi. Odcisnęły na nich piętno także inne platformy, począwszy od modelu Asus Transformer, który w jednej konfiguracji jest samym tabletem, a w drugiej laptopem z dołączaną klawiaturą. I to właśnie te urządzenia zdobywają największą popularność i są dostepne przez największe kanały sprzedaży elektroniki na całym świecie.

Spodziewamy się kolejnej generacji tabletów, które w tej chwili zostają wprowadzone na rynek. Są cieńsze i lżejsze od najlepszym modeli od jakiegokolwiek producenta na świecie. A te urządzenia są tylko małym krokiem naprzód. Nowa wersja Androida zaprezentowana podczas konferencji Google I/O, Honeycomb 3.1, jest naprawdę ekscytująca. Jest tym, czego się teraz trzymamy.

Pan Jen-Hsun Huang brzmi dosyć przekonująco. Czy Wy też wierzycie w Androida tak mocno, jak on?

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona