NVIDIA logo

NVIDIA – nowe GPU coraz bliżej

Firma Nvidia potrafi zwrócić na siebie uwagę. Doskonale wszyscy wiemy, że za kilka dni pojawi się ogólnodostępna informacja o jej “nowych produktach” – wszyscy zakładają, że będziemy mieć do czynienia z premierą nowych kart graficznych z serii 30**, a od wielu tygodni spekulacje na ten temat nie cichną. Wszystkie media branżowe podsycają ogień w tym kominku niepewności. 

Żeby dolać oliwy do ognia i nakierować zainteresowanych, Nvidia opublikowała dzisiaj na swoich profilach w Social Media materiał filmowy, opowiadający o latach działalności firmy, z którego możemy zaczerpnąć informacji z wiedzy specjalistycznej o rozwoju architektury, termiki, mechaniki, elektroniki czy designu, czyli wszystkiego, nad czym pracowała firma przez ostatnie prawie ćwierćwiecze.  

Mocno zachęcam was do poświecenia tych kilku minut, by zobaczyć jak projektowanie płuc naszych komputerów wygląda “od kuchni”: 

Myślę, że podpowiedź ze strony Nvidii jest oczywista. Nikt nie powie tego wprost, ale czekają nas niemałe nowości na rynku GPU

Przypomnę tylko, że 1 września to nie tylko powrót młodszych graczy do szkół, ale i konferencja, na której wszystko się wyjaśni. Będziecie ją mogli śledzić między innymi na oficjalnej stronie Nvidii.

Nie wiem jak wy, ja już odliczam godziny, by dowiedzieć się, co nowego czas pokaże.