NVIDIA już w marcu zaprezentuje Shield Tablet (2015) z Tegrą X1?

Konferencja NVIDII na targach CES 2015 w styczniu była o piekielnie wczesnej porze – o piątej rano. Ale skoro chciało się na bieżąco wiedzieć, co koncern prezentuje, trzeba było wstać. Albo nie iść spać w ogóle. Wielu wybrało trzecią opcję (wyspania się) i wydawało się, że słusznie, bo o smartfonach czy tabletach nie było mowy – na tapecie były rozwiązania dla inteligentnych samochodów. Nie padło również żadne ewentualne zapenienie, że zapowiedziany chip Tegra X1 trafi do tego typu urządzeń. Ale wiele wskazuje na to, że trafi i to nawet szybciej, niż się tego spodziewaliśmy.

Według informacji opublikowanych przed portal Fudzilla, NVIDIA ma zamiar zaprezentować najnowszy sprzęt podczas GTC 2015 (GPU Technology Conference). Wydarzenie to ma mieć miejsce około 17 marca 2015 roku, a więc już za ledwie 1,5 miesiąca.

Niestety, na chwilę obecną totalnie nie wiemy jakiego urządzenia możemy się spodziewać. Nie jest jasne czy NVIDIA pójdzie w stronę większego wyświetlacza, czy zostanie przy 8-calowym. Pewny natomiast jest system operacyjny, którym będzie Androida w wersji Lollipop (skoro pierwsza generacja Shield Tablet już go oferuje, to nie wyobrażam sobie, by druga miała „startować” z KitKata).

Więcej na temat Tegra X1 możecie dowiedzieć się z tego wpisu, a zainteresowanych aktualnie dostępnym tabletem NVIDII odsyłam do recenzji NVIDIA Shield.