Nowy wygląd YouTube’a na komputerach i tabletach. Jest bardziej przejrzyście

Strona główna YouTube’a na komputery i tablety przechodzi małą metamorfozę. Wkrótce trafi do wszystkich użytkowników webowej wersji serwisu oraz tych korzystających z oficjalnej aplikacji na systemach Android i iOS.

Nowy wygląd YouTube’a obejmuje kilka zmian, w większości kosmetycznych, które powinny pozytywnie przełożyć się na komfort przeglądania treści w serwisie.

Reklama

Większa przejrzystość strony

Pierwsza rzecz dotyczy szerokości miniaturek i znajdujących się pod nimi podpisów. Będą teraz one nieco większe, dzięki czemu tytuły filmów nie będą tak mocno ściśnięte i w bardziej czytelny sposób zakomunikują, o czym jest klip. W wersji desktopowej, po najechaniu myszką na miniaturę, podgląd zostanie uruchomiony w wyższej rozdzielczości niż do tej pory, co pomoże zdecydować, czy chcemy klikać w dany materiał. Przy tytule filmu zobaczymy też ikonę kanału twórcy, co pozwoli na łatwiejsze rozpoznanie naszych ulubionych kanałów.

Kolejkowanie filmów i usuwanie sugestii

W przeglądarce będziemy mogli teraz dodać kilka filmów do kolejki. W ten sposób wybierając garść materiałów do obejrzenia nie będziemy musieli specjalnie otwierać kilku osobnych kart lub przechodzić do sekcji „Do obejrzenia”. 

 

Oprócz tego YouTube umożliwi teraz usuwanie sugestii z kanałów, których nie chcemy oglądać. Na smartfonach działa to już od jakiegoś czasu, więc przyszedł czas na to, by wprowadzić te opcje również na większe ekrany.

Google zapowiada kolejne zmiany w YouTube, na przykład dostosowywanie ekranu głównego do własnych preferencji (ponieważ wolimy mieć kontrolę nad swoimi ulubionymi filmami). Eksperymenty trwają i wkrótce powinniśmy zobaczyć ich efekty. Na razie – poczekajmy, aż wymienione wyżej nowości trafią na desktopy i tablety. Mi jeszcze nie działają.

YouTube nadrabia braki na Androidzie. Ruszyły testy sortowania wideo na kanałach

źródło: YouTube