fot. wersm

Jeśli masz wrażenie, że Instagram zmienił wygląd, to masz rację. Nowe szaty widoku profilu

Gdyby w życiu nic się nie zmieniało, to byłoby nudno. Tyczy się to także tak relatywnie mało istotnych spraw jak układ przycisków w ulubionej aplikacji social media. Instagram pokusił się o kilka modyfikacji w swoim wyglądzie, by uczynić go jeszcze bardziej zrozumiałym i przejrzystym.

Instagram zmierza ku prostocie i wydaje się, że jest to ukłon raczej w stronę nowych użytkowników niż instagramowych wyjadaczy. Zmiany obejmują między innymi zastosowanie podpisów do najczęściej używanych przycisków w widoku profilu. Dla wielu do tej pory nie były one potrzebne, gdyż po zorientowaniu się, co oznaczają poszczególne symbole, można było dość sprawnie poruszać się po interfejsie, ale projektanci aplikacji byli najwyraźniej innego zdania.

Reklama

W ten sposób ikona profilu zawędrowała na prawą stronę, a liczba obserwujących jest bardziej wyeksponowana. Kompletnie zrezygnowano z licznika postów, zaś opis trafił na lewą stronę.

Przyglądając się profilowi dowolnego followersa, też dostrzeżemy zmiany. Zamiast od razu pokazywać naszych wspólnych znajomych, zarezerwowano dla tej części osobną zakładkę. Tam widoczna jest też lista pozostałych obserwujących i kont, które obserwują aktualnie przeglądany profil.

Mimo zainstalowania najświeższej aktualizacji ze sklepu Google Play, wspomniane zmiany nie zagościły jeszcze u mnie na profilu, ale w internecie znajdziecie już sporo zrzutów ekranu z nowego stylu Instagrama.

Zgodnie z informacją dostępną na blogu firmy, część z zastosowanych zmian ma charakter eksperymentalny, więc chyba nie powinniśmy się do nich jakoś specjalnie przywiązywać. Jak widać, sytuacja lubi płynnie się zmieniać.

 

źródło: Instagram, @AgataPisze