Nowy WeTab: 10.1-calowy ekran i system MeeGo - Tabletowo.pl

Nowy WeTab: 10.1-calowy ekran i system MeeGo

Tabletowo.pl Nowy WeTab: 10.1-calowy ekran i system MeeGo Nowości

Dziennikarze z portalu NetbookNews mieli dziś okazję zobaczenia najnowszego tabletu WeTab. Marka ta wcześniej mogła poszczycić się mało popularnym modelem, który wyposażono w 11.6-calowy ekran dotykowy oraz dedykowany netbookom procesor Atom Pine Trail.

Zaktualizowana wersja urządzenia działa na podzespołach bardziej dostosowanych do tabletu – zamiast wcześniejszego Pine Trail, pod maską nowego WeTaba znajdziemy procesor Intel Oak Trail, który zbiera dobre opinie za bardzo dobrą wydajność i długi czas pracy na baterii. Zmieniono także wielkość ekranu – w miejsce wcześniejszego 11.6-calowego giganta, wstawiono bardziej kompaktową 10.1-calową matrycę o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Ogólna specyfikacja WeTaba nie jest znana, ale wnioskując po komentarzach dziennikarzy NetbookNews, można powiedzieć, że w tablecie znajdzie się również slot kart SIM, wyjście HDMI, złącze miniUSB, USB 2.0 oraz system MeeGo.

Nowy WeTab nie ma jeszcze nazwy i najprawdopodobniej nie będzie jej miał: został stworzony jako urządzenie OEM, czyli takie, które później zostanie odsprzedane innemu producentowi elektroniki i wprowadzone na rynek pod jego własną nazwą.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona