Nowy tablet Xiaomi się nie włączy, bo jest.. Transformerem 18

Nowy tablet Xiaomi się nie włączy, bo jest.. Transformerem

Są dziedziny, którymi producenci smartfonów raczej się nie zajmują. Należą do nich m. in. efektywne nawożenie pól rzepaku podczas dotkliwych susz, skład i właściwości wiążące zaprawy gipsowej, czy etymologia słów uznawanych za obraźliwe w społeczeństwach australijskich aborygenów. Do tej pory przemysł zabawkarski, przynajmniej ten, nie wymagający użycia prądu czy baterii, również należał do takich dziedzin. Aż do dziś.

Xiaomi w partnerstwie z Hasbro uruchomiło akcję crowdfundingową, której celem jest sfinansowanie produkcji zabawkowego robota. Z czegoś, co ma imitować tablet Xiaomi Mi Pad 2, będzie można złożyć transformera Soundwave. Mniej więcej tak, jak na poniższej animacji. Przydadzą się do tego elementarne zdolności manualne i jakiś kawałek Wszechiskry.

Transformer-GIF

Figurka będzie mieć 19 cm wysokości. Cena pewnie zaoscyluje w okolicy 100 zł, gdyż na rynku azjatyckim Soundwave’a wyceniono  na 169 juanów (26 dolarów).  Stety, czy niestety, zabawka powstanie, ponieważ podstawowe założenia zrzutki internetowej zostały już spełnione – zebrano już ponad 200% wymaganego progu opłacalności.

Zawsze to jakaś alternatywa dla rodziców, których dzieci suszą głowy o tablet. Oczywiście dowiecie się pierwsi, jeśli przyjdzie nam go recenzować. I nie, nie jest to spóźniony prima aprilis. Link do akcji znajdziecie tu. Pod tym linkiem znajduje się materiał YouTube, na którym przedstawiciele Hasbro i Xiaomi wypowiadają się o projekcie z mniej lub bardziej udawanym entuzjazmem. A poniżej jeszcze kilka zdjęć tego cuda.

Źródła: Xiaomi shopengadget.com