Nowy tablet Samsunga otrzyma skaner tęczówki oka | Tabletowo.pl

Nowy tablet Samsunga otrzyma skaner tęczówki oka

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio prawdziwym hitem wśród producentów na rynku mobilnych są skanery linii papilarnych. Jednak technologia ciągle idzie naprzód, dlatego też Samsung w nowych tabletach najprawdopodobniej zdecyduje się na zamontowanie skanera tęczówki oka. Jakie korzyści niesie ze sobą ta opcja?

Informacja została potwierdzona przez firmę SRI International. Według niej będzie to rozwiązanie przeznaczone głównie na rynek biznesowy. Iris on the Move podobno ma pozwolić na niezwykle szybki rozwój odpowiednich aplikacji. Według mnie,jest to kolejny krok ku stworzeniu jeszcze bezpieczniejszego tabletu (przyszła generacja SecuTablet?).

Uważam, że skaner tęczówki oka zostanie zaimplementowany w przyszłych nowościach Koreańczyków. Sugeruje to już choćby sam fakt, że o tym rozwiązaniu w przyszłych urządzeniach Galaxy pojawiło się sporo plotek jeszcze przed premierą S6. Myślę, że prawie na pewno pierwszym smartfonem z tym dodatkiem będzie kolejny Galaxy Note.

Tablet ze skanerem tęczówki oka to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 w wersji na rok 2015. Zostanie on pokazany na stanowisko SRI podczas ISC West 2015, jednak jego oficjalna premiera odbędzie się trochę później. Niestety, na chwilę obecną nic nie wiadomo na temat jego specyfikacji.

Sądzę, że moc obliczeniową dostarczy Exynos 7420, wsparty przez 3 GB pamięci operacyjnej. Według mnie wyświetlacz tego urządzenia będzie miał rozdzielczości 2048 x 1536 lub 2560 x 1600 pikseli i zostanie wykonany w technologii Super AMOLED. Liczę, że Samsung zaprezentuje tablet właśnie z panoramicznym ekranem, ale jak będzie – przekonamy się już niebawem.

samsung-galaxy-tab-s-10.5-recenzjatabletowo-08

Kto wie, może w przyszłości skaner tęczówki oka stanie się standardem w urządzeniach z najwyższych półki. Jestem ciekaw, czy i jak producenci wykorzystają pełny potencjał tego nietypowego rozwiązania. Zapewne będzie miał podobne zastosowanie, co czytnik linii papilarnych.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona