Nowy tablet Samsunga dostrzeżony w GFXBench 16

Nowy tablet Samsunga dostrzeżony w GFXBench

Według wszystkich ostatnich informacji, przyszłe tablety Samsunga zostaną wyposażone w ekran o proporcjach 4:3. Potwierdza to fakt, że w benchmarku GFXBench pojawiło się właśnie takie urządzenie. Zapewne będzie to model z niższej półki. Czyżby to był nowy Galaxy Tab Lite?

Nowy tablet Samsunga zostanie wyposażony w typowy dla mid-endów procesor Snapdragon 410. Jest to 64 bitowy układ z czteroma rdzeniami ARM Cortex A53 1,2 GHz oraz grafikę Adreno 306. Na sprawny multitasking powinno pozwolić 1,5 GB pamięci operacyjnej, a dla użytkownika będzie dostępna wbudowana pamięć 16 GB.

Przejdźmy jednak do najważniejszej kwestii, czyli wyświetlacza. Testowane w benchmarku urządzenie ma ekran o sporej przekątnej 9,7 cala oraz beznadziejnej rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Wynik 131 ppi w tablecie znanego producenta? Moim zdaniem jest to koszmarny wynik, który nie przystoi Tabowi z 2015 roku. Na otarcie łez nowy Galaxy będzie miał dwa aparaty: przedni 2 i tylny 5 Mpix, a wszystkim będzie dyrygował Android 5.0.2 Lollipop z nakładką TouchWiz.

Nowy tablet Samsunga otrzyma również GPS, Bluetooth, Wi-Fi oraz akcelerometr. Cieszy również powrót czujnika jasności, który z niewiadomych przyczyn nie znalazł się w Tabach 4. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy to urządzenie trafi na rynek. Co ciekawsze, w przygotowaniu jest także bliźniacza wersja SM-P550 – prawdopodobnie wariant z rysikiem S-Pen.

Samsung SM-T550 GFXBenchUważam, że zastosowanie ekranu o proporcjach 4:3 może nie zostać ciepło przyjęte przez wszystkich. W dodatku martwi mnie rozdzielczość SM-T550. Jedynym usprawiedliwieniem zastosowania takiego ekranu, może okazać się atrakcyjna cena. Myślę, że będzie to nowy przedstawiciel linii Galaxy tab Lite.