Nowy tablet Panasonica z ekranem 4K w sprzedaży pod koniec sierpnia

Panasonic na rynku mobilnym zajmuje się głównie produkcją odpornych na wszystko konstrukcji, które raczej nie zaskoczą nikogo swoimi parametrami. Co innego ich tablety z ekranami 4K. W tej dziedzinie Japończycy to prawdziwi pionierzy, zresztą pierwsze takie urządzenia pokazali już na targach CES 2013, a do sprzedaży trafiły w kwietniu 2014 roku. Teraz na półki sklepowe zmierza nowy model, Toughpad FZ-Y1.

Panasonic Toughpad FZ-Y1 to sprzęt najwyższej klasy. Mimo absurdalnie dużego wyświetlacza IPS TFT o przekątnej 20 cali, zaliczamy go do kategorii tabletów – reszta firm decyduje się na zastosowanie znacznie mniejszych wyświetlaczy. Z uwagi na wielkość, producent użył rozdzielczości 4K, co przelożyło się na wysokie zagęszczenie pikseli – dokładnie 230 ppi. Warto wspomnieć o ramce z magnezu.

Moc obliczeniową dostarcza piąta generacja procesora Intel Core i5 (5300U) o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,9 GHz, który został uzupełniony o 8 GB RAM. Nasze pliki będziemy mogli przechowywać na 256 GB SSD, a sam tablet działa pod kontrolą Windowsa 8.1 Pro.

Wyjątkowy Toughpad posiada również większość praktycznych złącz i zaoferuje niezbędne standardy łączności. Na jego pokładzie znajdziemy HDMI 2.0, USB 3.0, LAN, slot na karty SD, złącza do stacji dokującej, a także Bluetooth oraz WLAN.

Panasonic Toughpad FZ-Y1 został wyceniony na 2218 funtów, a wersja Value z 4 GB RAM-u i dwa razy mniejszym dyskiem SSD – 1848 funtów. Na półki sklepowe w wybranych krajach ma trafić pod koniec sierpnia. Chociaż na pewno ten tablet pozostanie ciekawostką ze względu na zawrotną cenę – za podobną kwotę możemy kupić znacznie lepszy sprzęt.

źródło: Real Wire przez Tablet-News