Nowy tablet BlackBerry podobno w planach | Tabletowo.pl

Nowy tablet BlackBerry podobno w planach

Dołącz do dyskusji 0

BlackBerry nadal stara się przekształcić w firmę programistyczną, ale pozwala na używanie swojego logo na urządzeniach z Androidem. Symbol jeżynki widzieliśmy ostatnio na obudowach DTEK 50, DTEK 60 i nadchodzącego KEYone. Prezes firmy John Chen, zasugerował, że pojawi się również tablet BlackBerry.

Według serwisu CrakBerry, Chen zdradził się podczas komentowania sytuacji finansowej firmy po ogłoszeniu wyników z czwartego kwartału fiskalnego 2017 (zakończył się on 28 lutego). Analitycy finansowi mieli wtedy od niego usłyszeć, że BlackBerry przechodzi do kolejnej fazy swojego programu licencjonowania, co może oznaczać, że „wkrótce zobaczycie tablet BlackBerry”.

Oczywiście nie mogę niczego obiecać, ale jeden z partnerów BlackBerry jest bardzo podekscytowany na myśl o budowie tabletu opartego na Androidzie i usilnie upraszał, żebyśmy dali mu taką możliwość.
– John Chen, CEO BlackBerry

Chen nie sprecyzował, która firma chce mieć prawo do produkowania tabletów pod nazwą BlackBerry. Obecnie Kanadyjczycy mają umowę z chińskim TCL Communication, indyjskim Optiemus i indonezyjskim PT BB Merah Putin, co pozwala tym spółkom na produkowanie i sprzedaż smartfonów jako BlackBerry.

Chen stwierdził, że prośba o prawa do wykorzystania logo jeżynki na tablecie nie jest zobowiązująca, ale jeśli dojdzie do wprowadzenia takiego produktu na rynek, to BlackBerry otrzyma wynagrodzenie z tytułu jego sprzedaży. Tablet miałby korzystać też z oprogramowania kanadyjskiej firmy i nie odstawać jakościowo od innych sprzętów, którym firma pozwala zadebiutować na mobilnej scenie.

BlackBerry Playbook

Jeśli taki tablet miałby rzeczywiście się pojawić, to nie byłby to pierwszy tego typu sprzęt od BlackBerry. W 2011 roku firma zaprezentowała model PlayBook – 7-calowy tablet działający na autorskim systemie producenta. Mimo, że wydano spore sumy na marketing i reklamę, PlayBook otrzymał mieszane recenzje (był nawet testowany przez Tabletowo!) i ostatecznie sprzedał się poniżej oczekiwań.

źródło: Crackberry przez AndroidAuthority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona