Nowy standard USB: Type C. Dwustronna wtyczka o mniejszych gabarytach - Tabletowo.pl

Nowy standard USB: Type C. Dwustronna wtyczka o mniejszych gabarytach

Dołącz do dyskusji 0

Jest 50% szans, że biorąc po omacku kabel USB i chcąc podłączyć go do komputera za pierwszym razem, włożymy wtyczkę do portu odpowiednią stroną. Ale jakoś zawsze wtyczki robią nam na złość i przekornie nie chcą współpracować. Też tak macie? Z pewnością nie raz spotkała Was podobna sytuacja. Ale już niebawem podobne problemy pożegnamy. Stanie się to w chwili debiutu nowego standardu USB, mianowicie USB Type C.

Jak poinformowała organizacja USB 3.0 Promoter Group, trwają prace nad nowym standardem USB, który zyskał nazwę USB Type C i opiera się na USB 3.1. Na rynku zadebiutuje w połowie 2014 roku, a jego główną zaletą ma być dwustronna wtyczka, dzięki której skończą się nasze problemy z podłączeniem urządzeń i akcesoriów przez USB do komputera (owszem, wyolbrzymiam). Czyli będziemy mieli do czynienia z podobnym rozwiązaniem, jakie zastosowane jest w Lightning od Apple.

Co więcej, wtyczka ma być znacznie mniejsza i cieńsza niż obecnie, dzięki czemu producenci sprzętu elektronicznego będą mogli stosować cieńsze obudowy swoich urządzeń, bez obawy, że nie będą mogli zaimplementować „pełnowymiarowego portu USB”. Bo pełnowymiarowy będzie niewielki. Jak bardzo – tego na razie nie wiadomo. Mówi się jedynie, że ma być podobnych rozmiarów, co obecna wtyczka microUSB. Ma być uniwersalna i działać w połączeniu z tabletami, smartfonami, laptopami, komputerami, etc.

Oczywiście w momencie pojawienia się USB Type C, na rynku zadebiutują odpowiednie adaptery i kable, które sprawią, dzięki którym nie będziemy musieli od razu odrzucać ładowarek i innego okablowania, z którego korzystaliśmy dotychczas.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona