Nowy Spotify będzie na Androidzie wyglądał tak - z dolnym paskiem nawigacyjnym 17

Nowy Spotify będzie na Androidzie wyglądał tak – z dolnym paskiem nawigacyjnym

Są ludzie, którym się to nie będzie podobać. Jednak najwyraźniej nie da się już od tego uciec – Spotify ponownie wprowadza do bety swojej aplikacji dolny pasek nawigacyjny. A skoro kolejny raz widzimy to rozwiązanie w wersji testowej, to niemal pewne, że wkrótce właśnie takim designem będzie charakteryzować się oficjalna aplikacja.

Na pewno jest to coś innego od systemu nawigacji, do którego dotąd Spotify nas przyzwyczaiło. Widać jednak coraz mocniej zarysowujący się trend, według którego to, co ważne, powinno znaleźć się u dołu ekranu. I Spotify najwyraźniej zamierza za nim podążyć. Pięć kart, które były ukryte w wysuwanej z boku ekranu „kanapce”, będzie zawsze widocznych. Ich zastosowania się nie zmienią, to nadal: „Szukaj”, „Home”, „Przeglądaj”, „Radio” i „Twoja muzyka”.

Rzecz jasna, fakt umieszczenia paska nawigacyjnego na samym dole ekranu wpływa na rozmieszczenie interfejsu podczas słuchania muzyki – przyciski sterujące muzyką powędrują nieco wyżej. Może to być problemem dla tych, którzy obsługują aplikację bezwzrokowo, na pamięć dotykając partie ekranu, do których się przyzwyczaili.

Zmiany zapewne zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni. Mówimy oczywiście o Spotify w wersji na Androida – użytkownicy iPhone’ów mają dolny pasek nawigacyjny od wieków.

 

źródło: AndroidPolice