Nowy sposób pisania dzięki aplikacji "Slice Keyboard" - Tabletowo.pl

Nowy sposób pisania dzięki aplikacji „Slice Keyboard”

Tabletowo.pl Nowy sposób pisania dzięki aplikacji "Slice Keyboard" Aplikacje Ciekawostki Nowości

System Android ma to do siebie, że jeżeli nie pasuje nam systemowa klawiatura, to nie ma problemu – wystarczy uruchomić Google Play, znaleźć odpowiedni zamiennik i zainstalować go na urządzeniu. Niekiedy takie aplikacje są lepsze, innym razem gorsze, ale zdarzają się też takie, które zapadają w pamięć niezależnie od wystawionej jej opinii. Takim programem z całą pewnością jest „Slice Keyboard” .

Kiedy pierwszy raz przeczytałem wzmiankę o tej klawiaturze, wzbudziła ona moje zainteresowanie. Jak można pisać, gdy do dyspozycji mamy 6 kół – po trzy na dłoń? Szybko się przekonałem, że nie można. A przynajmniej nie jest to takie wygodne, jakby się chciało. Mimo iż uczyłem się na niej pisać przez ostatnie 3 dni, wciąż wystukuję znaki wolniej niż jednym palcem na standardowej klawiaturze PC.

Tabletowo.pl Nowy sposób pisania dzięki aplikacji "Slice Keyboard" Aplikacje Ciekawostki Nowości

Przy tłumaczeniu działania posłużę się oznaczeniem: L1, L2, L3 to będą kolejne koła po lewej stronie, natomiast P1, P2, P3 analogicznie po prawej. Sama koncepcja wygląda następująco – po wciśnięciu L2 lub P2 otwierają nam się wycinki kół z różnym znakami. Jeżeli jednak naciśniemy L2 i P2 jednocześnie, będą to same litery. Wówczas operując pozostałymi palcami (domyślnie środkowe koło dociskamy środkowym palcem) wybieramy konkretne znaki. Jednak w ten sposób nie otrzymujemy dostępu do wszystkich liter – musimy trzymając L2 wcisnąć również P1/P3, bądź odwrotnie, czyli P2 i L1/L3. Brzmi skomplikowanie? I takie jest.

Autor programu najwyraźniej chciał, byśmy podczas pisania zauważyli podobieństwo do klawiatury fizycznej. Niestety takiego odczucia nie miałem, może dlatego, że zazwyczaj nie mam styczności z klawiaturą palcami, którymi aktualnie nie piszę. Tutaj by wybrać literę B musiałem docisnąć oba środkowe palce by następnie lewym wskazującym zaznaczyć szukany znak.

„Slice Keyboard” zaprezentowałem również kilku znajomym – zarówno mającym na co dzień styczność z różnymi klawiaturami, także dotykowymi, jak i laikom w tej kwestii. Wszystkie osoby stwierdziły, że taki sposób pisania jest niewygodny. Takie same opinie można zresztą także dostrzec w komentarzach do aplikacji na Google Play.

Tabletowo.pl Nowy sposób pisania dzięki aplikacji "Slice Keyboard" Aplikacje Ciekawostki Nowości

Odnośnie samego programu w „Androidowym sklepie” – na plus dla producenta trzeba przyznać, iż udostępnił on darmową wersję demo. Można w niej sprawdzić „z czym to się je” i czy taki sposób nam odpowiada. Do dyspozycji dane są dwie opcje – zwykłe pisanie oraz odmiana starej i jakże popularnej gry, Space Invaders. Osobiście cieszę się, że deweloper udostępnił wersję demo – „pełniak” kosztuje 15,78 złotych.

Poniżej znajdziecie filmik od twórcy – jak widać, nawet jemu wprowadzanie znaków zajmowało trochę czasu:

Podsumowując „Slice Keyboard” nie jest dla każdego. Pisanie na tej klawiaturze jest trudne i wymaga dużej praktyki, a i wtedy może się wydawać lekko nienaturalne. Pytanie zatem czy warto poświęcać na to czas? Póki co potraktujmy lepiej cały projekt jako ciekawostkę – może deweloper wprowadzi zmiany, które ułatwią obsługę „kawałkowej klawiatury”.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona