Xiaomi Meri

Nowy smartfon Xiaomi, Meri, ponownie daje o sobie znać. I zadebiutuje podobno jeszcze w listopadzie

Macie już dość premier od Xiaomi? Na pewno nie. I dobrze, bo jeszcze w listopadzie ma podobno zadebiutować kolejna propozycja tego producenta – Xiaomi Meri.

O tym modelu nie słyszymy po raz pierwszy. Dał bowiem o sobie znać już miesiąc temu. Później jednak skupiliśmy się przede wszystkim na nadchodzącej premierze Mi Note 2, a potem również wokół Huawei i jego Mate’ów 9 (których łącznie jest trójka, a końcowo będzie nawet czwórka) i jakoś Xiaomi Meri wyleciał nam z głowy.

Reklama

Teraz jednak temat smartfona wraca jak bumerang. Po raz kolejny słyszymy, że w tym urządzeniu Xiaomi zastosuje autorski procesor, choć na razie nie wiemy na jego temat dosłownie nic. Xiaomi Meri ma być dostępny w czarnej, złotej oraz różowej (a dokładniej Rose Gold) wersji kolorystycznej. Biała nie jest przewidziana. Co ciekawe, podobno producentowi udało się pozbyć (tych mało estetycznych) czarnych pasków wokół ekranu.

Smartfon ma mieć też NFC. Xiaomi Meri ma kosztować 1499 juanów (~950 złotych), czyli tyle samo, co na przykład Mi Max w podstawowej wersji (3GB/32GB) w dniu premiery. Urządzienie podobno trafi do sprzedaży 12 grudnia, a zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

xiaomi-meri-weibo

Źródło: GizmoChina