Nowy smartfon Huawei w bazie GFX Bench. Czyżby Mate 9?

Huawei Mate 8 został zaprezentowany światu pod koniec listopada ubiegłego roku. Przypominam o tym nie bez powodu – dotychczasowy cykl wydawniczy Huawei pozwala sądzić, że premiera jego następcy powinna mieć miejsce pod koniec 2016 roku. Tymczasem do sieci przeciekły informacje na temat parametrów technicznych nadchodzącego smartfona. Nie mamy pewności, że mowa jest właśnie o Huawei Mate 9, ale jest duża szansa, że tak jest.

Wszystko przez wzgląd głównie na przekątną ekranu – 5,9″, która jest zarezerwowana właśnie dla modeli z serii Mate. Co prawda zarówno w przypadku Mate 8, jak i jeszcze wcześniejszego Mate 7, mieliśmy do czynienia z 6″, niewykluczone, że Huawei zdecyduje się nieco zmniejszyć matrycę w Mate 9.

Jakkolwiek by nie było, jego rozdzielczość ma pozostać niezmieniona – Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Z jednej strony możecie być zawiedzeni, że nie będzie tu QHD (2560×1440 pikseli), ale z drugiej – Huawei już od dawna zapowiadał, że nie zamierza brać udziału w wyścigu na jak najwyższe rozdzielczości ekranów, a skupi się na zapewnieniu jak najwyższej wydajności urządzeń i długim czasie pracy.

Jeśli wierzyć dzisiejszym plotkom, które powstały na podstawie benchmarku GFXBench, Mate 9 zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor z Mali-T880, oznaczony jako HiSilicon Hi3660. To dość znamienne, zwłaszcza patrząc na nazwy kodowe wcześniejszych jednostek: Kirin 920 to Hi3630, Kirin 930 – Hi3635, Kirin 955 – Hi3650… Wniosek nasuwa się sam – procesorem będzie najprawdopodobniej Kirin 960 o częstotliwości taktowania 2,6GHz.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry techniczne, na pokładzie nadchodzącego smartfona Huawei ma się znaleźć 64GB pamięci wewnętrznej, aparat 12 Mpix (wcześniej mówiło się o 20 Mpix, ale to się jeszcze może zmienić), kamerka 8 Mpix oraz 4GB RAM.

Konferencja prasowa Huawei podczas IFA 2016 odbędzie się pierwszego września. Możecie liczyć na relację bezpośrednio z Berlina!

mate-9-gfx-leak

źródło: gsmarenatelefoonabonnement