BlackBerry Mercury

Nowy smartfon BlackBerry z fizyczną klawiaturą QWERTY ma mieć czytnik linii papilarnych zintegrowany z klawiszem „spacja”

Od lipca wiedzieliśmy, że BlackBerry miało w najbliższej przyszłości zamiar wypuścić na rynek trzy nowe smartfony. Dwa z nich, DTEK50 i DTEK60, zostały już oficjalnie zaprezentowane. Wciąż natomiast czekamy na urządzenie, nazywane wewnętrznie mianem Mercury. Powoli jednak odkrywa ono przed nami kolejne karty – tym razem dowiadujemy się, że czytnik linii papilarnych zostanie zatopiony w klawiszu „spacja”.

Fizyczne klawiatury QWERTY praktycznie od zawsze były znakiem rozpoznawczym BlackBerry. Dlatego niektórzy fani marki, po prezentacji DTEK50 i DTEK60 z wyłącznie dotykowymi ekranami, mogli zacząć się niepokoić, czy przypadkiem Kanadyjczycy nie zrezygnowali z ich stosowania. Na szczęście nie, ponieważ otrzyma ją właśnie Mercury.

Fizyczna klawiatura QWERTY znajdować się ma poniżej 4,5-calowego wyświetlacza o proporcjach 3:2. BlackBerry zamierza ją jednak „udoskonalić” poprzez zatopienie w klawiszu „spacja” czytnika linii papilarnych. Pozwoli to znacznie ułatwić korzystanie i sięganie do niego – nie trzeba będzie go „szukać” na pleckach, co mogłoby być problematyczne – na przykład – w uchwycie samochodowym lub w przypadku, gdy obie dłonie „skupione” są wokół klawiatury (bo ktoś akurat coś na niej pisze w danej chwili).

BlackBerry Mercury
BlackBerry Mercury

Oczywiście należy pamiętać, że jest to wciąż niepotwierdzona informacja, więc równie dobrze może się okazać, że ktoś celowo wprowadza nas w błąd. Moim zdaniem byłoby jednak szkoda, gdyby plotka ta nie znalazła odzwierciedlenia w rzeczywistości, ponieważ mnie osobiście ten pomysł bardzo się podoba.

BlackBerry Mercury ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2017 roku. Jego cena powinna „zamknąć” się w przedziale 300-400 dolarów.

Specyfikacja BlackBerry Mercury

  • 4,5-calowy wyświetlacz o proporcjach 3:2,
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506,
  • 3GB RAM,
  • 32GB pamięci wewnętrznej,
  • obsługa kart microSD o maksymalnej pojemności 2TB,
  • aparat główny 18 Mpix,
  • kamerka 8 Mpix na przodzie,
  • akumulator o pojemności 3400 mAh,
  • system operacyjny Android 7.0 Nougat.

Źródło: BlackBerryCentralTheINQUIRER przez Phone Radar