Nowy smartfon BlackBerry to… Alcatel Idol 4 | Tabletowo.pl

Nowy smartfon BlackBerry to… Alcatel Idol 4

Dołącz do dyskusji 0

A przynajmniej wszystko na to wskazuje. Ostatnie informacje na temat przygotowywanego przez kanadyjską firmę smartfonu o kodowej nazwie „Hamburg” pokazują, że rzeczywistym jego producentem jest ktoś inny.

BlackBerry „Hamburg” otrzymał właśnie nowe certyfikaty (FCC, a wcześniej do obsługi WiFi) i jest coraz bliżej premiery. Można spodziewać się, że kanadyjski producent zaprezentuje urządzenie za kilka tygodni czy w ciągu najbliższych miesięcy. W każdym razie, niebawem.

Przy okazji otrzymania kolejnych certyfikatów okazało się, że nowy telefon BlackBerry to najprawdopodobniej Alcatel Idol 4. Tyle że ze zmienionym logo producenta. Specyfikacja FCC wskazuje na to, że „Hamburg” ma baterię o pojemności 2610 mAh, czyli dokładnie tyle samo, co Idol 4. Potwierdziły się też informacje, że prawdziwym producentem „Hamburga” jest TCL, chiński koncern, właściciel marki Alcatel.

Wszystko wskazuje więc na to, że nowy smartfon BlackBerry z Androidem będzie urządzeniem, które funkcjonuje już na rynku, tyle że pod inną nazwą. Zobaczymy, jak takie postępowanie wpłynie (lub nie) na sprzedaż urządzeń mobilnych firmy. Prawdę mówiąc obawiam się, że rebranding Alcatel Idol 4 nie będzie miał pozytywnego przełożenia na wyniki finansowe BlackBerry. Ale poczekamy, zobaczymy.

Źródło: Times News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona