Rusza nowy serwis VoD w Polsce. TVN24 GO skupia się na wiadomościach i publicystyce

W ramach współpracy TVN24 oraz Player.pl, powstał nowy serwis z wideo na życzenie – TVN24 GO. Możemy tam oglądać TVN24 na żywo oraz powtórki wyemitowanych już programów, wraz z treściami publicystycznymi oraz audycjami, zawierającymi tylko dźwięk.

Serwis zapewnia możliwość cofania transmisji na żywo do 2 godzin, jeśli chodzi o kanały TVN24 i TVN24BiS. Wyemitowane wydania Faktów z całego tygodnia można swobodnie przeglądać, sugerując się datą emisji. Inne materiały podzielone są na kategorie, co ułatwia znalezienie tego, co nas interesuje.

Reklama

Mamy do wyboru różne programy towarzyszące typowej działalności informacyjnej TVN24, a więc na przykład Fakty po Faktach, Rozmowy Piaseckiego czy Kropkę nad i. Serwis sugeruje nam treści, które mogą nam się spodobać za pomocą prostych algorytmów bazujących na tym, co wybieraliśmy wcześniej.

Oprócz tego w serwisie znalazło się miejsce dla dwóch nowych kanałów: TVN24 GO 1 oraz  TVN24 GO 2. Żeby móc z nich korzystać i oglądać programy bez reklam, konieczne jest wykupienie dostępu do usługi. Cennik przedstawia się następująco:

Jak widać, dostęp do TVN24 GO można wykupić na dzień, miesiąc lub zapłacić za rok z góry. Na razie treści w serwisie nie ma zbyt wiele, więc wątpię, żeby ktoś szarpnął się na roczną opcję, ale sprawdzenie miesięcznej wersji jest wydatkiem, który nie powinien nikomu zrujnować budżetu.

Wkrótce aplikacje TVN24 GO znajdziemy na Androidzie oraz w sklepach z programami dla telewizorów Samsunga (Tizen) i LG (WebOS). Może chwilę potrwać, zanim odpowiednie apki pojawią się na iOS oraz Android TV. TVN24 rozważa także wprowadzenie osobnych podcastów audio, towarzyszących słuchaniu programów bez obrazu, ale dużo będzie zależeć od odbiorców usługi. Na razie serwis działa pod szyldem wersji beta, który zapewne zniknie, kiedy tylko wszystkie techniczne rzeczy, w tym dostępność na wszystkich zapowiedzianych systemach, będą w pełni gotowe.

 

źródło: go.tvn24.pl, AntyWeb