Największa platforma transakcyjna w Polsce ma własny serwis społecznościowy. Tak jakby

Oto Allegro Gadane

Opinie i recenzje to jedne z pierwszych rzeczy, jakie sprawdzamy przed zakupem nowego sprzętu. Chcemy być pewni, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto, uchronimy się przed trefnymi modelami urządzeń, a zainwestujemy w coś, co będzie nam długo i wiernie służyć. Właśnie dla takich osób powstało Allegro Gadane.

Reklama

Bywa, że dzielimy się z innymi z wrażeniami po użytkowaniu konkretnego urządzenia, bo chcemy usprawiedliwić jego drogi zakup. Innym razem po prostu ktoś ze znajomych pyta nas o opinię odnośnie sprzętu, który używamy. Niezależnie od tego, co nami kieruje, od czasu do czasu sami czytamy opinie na temat różnych rzeczy w internecie. Najbardziej wartościowe dla nas wrażenia potrafią dostarczyć osoby, którym ufamy. Poniekąd po to powstało Allegro Gadane.

Ponieważ użytkowników Allegro jest mnóstwo, serwis postanowił to wykorzystać, dając allegrowiczom możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi. Utworzył więc dla nich miejsce, gdzie byłoby to możliwe. Allegro Gadane jest więc serwisem, w którym sprzedawcy i kupujący mogą udzielać się na publicznym forum, pomagać innym i sami taką pomoc otrzymywać.

Reklama

Moment, to brzmi znajomo

Jeśli macie wrażenie déjà vu, to uczucia Was nie zawodzą. Jeszcze kilka lat temu funkcjonowało Cafe Allegro, które opierało się na bardzo podobnych założeniach. Sama struktura serwisu też jest zbliżona. Zalogowani użytkownicy Allegro mogą tworzyć posty, komentować wpisy innych czy otrzymywać o nich powiadomienia. Utrzymał się nawet system rang, będący charakterystyczną cechą licznych forów. Pewną nowością jest tu blog z artykułami o społeczności oraz samym serwisie. Poza tym – nie dziwne, że możecie mieć flashbacki z Wietnamu.

(fot. Meszuge, dobreprogramy.pl, 2012 r.)

Allegro Gadane to też przystanek przed udaniem się do Pomocy Allegro. Jeśli sprawa nie jest ultra pilna, to zamiast od razu przechodzić pod opiekę zespołu Customer Experience, możemy pozawracać gitary naszym znajomym w jednym z 200 wątków lub utworzyć własny.

Ostatecznie, nazywanie Allegro Gadane serwisem społecznościowym wykracza nieco poza klasyczne zrozumienie tych słów. Niepotrzebnie chyba spodziewałem się czegoś na kształt Google+, które – choć obecnie martwe – było cenione przez wielu użytkowników z powodu silnych grup skupionych wokół konkretnych tematów. Wydaje się, że Allegro trudno będzie rozwinąć nawet taki aspekt działania, choć oczywiście mogę się mylić.

Jeśli chcecie powiązać swoje konto Allegro z aplikacją Allegro Gadane, przejdźcie na tę stronęTam też znajdziecie podstawowe informacje i kilka artykułów od pracowników serwisu.

 

źródło: Allegro Gadane dzięki Fintek