Nowy render Microsoft Lumia 850 trafił do sieci

Najbliższe miesiące będą kluczowe dla przyszłości Windows 10 Mobile. Aktualnie Microsoft ma swoim portfolio trzy modele z najnowszą odsłoną „kafelków”, tj. budżetową Lumię 550 oraz flagowe 950 i 950 XL, jednak wkrótce dołączy do nich propozycja ze średniej półki. Chodzi dokładniej o model 850, znany również jako Honjo. Niedawno pojawił się już kolejny render, przedstawiający nowe urządzenie z Redmond w pełnej okazałości.

Ostatnia grafika tylko potwierdza wcześniejsze doniesienia. Wygląd będzie przywodził na myśl pozostałych przedstawicieli serii Lumia x50 – na froncie zabraknie także fizycznych przycisków funkcyjnych. Poza tym należy zwrócić na dosyć grube ramki wokół ekranu. Wielka szkoda, że Microsoft nie zamierza ich zminimalizować. Z tyłu natomiast pojawi się wystający obiektyw aparatu, co nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Ponadto głośnik będzie umieszczony na dole. Mam nadzieję, że w praktyce nowa Lumia będzie oferowała dźwięk dobrej jakości, pozwalający jej konkurować z rywalami z Androidem na pokładzie. Niestety tym razem nie dowiedzieliśmy się niczego nowego na temat specyfikacji. Wcześniejsze wieści wskazywały na zastosowanie ośmiordzeniowego Snapdragona 617, co byłoby sporym krokiem naprzód względem Snapdragona 400 z poprzednika.

Do kompletu zapewne zostaną dodane 2 GB RAM, a na nasze pliki otrzymamy 16GB pamięci z możliwością rozbudowy. Odnośnie aparatu głównego: każda Lumia serii 800 wyróżniała się obiektywem od Zeissa, więc tym razem raczej nic nie ulegnie zmianie w tym temacie. Zagadką pozostaje jego rozdzielczość oraz obecność optycznej stabilizacji obrazu. Z kolei na temat przedniej kamerki nie wiemy praktycznie nic, poza tym, że się pojawi.

Specyfikację uzupełnia 5,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Niestety na premierę Lumii 850 zapewne jeszcze trochę poczekamy – najbardziej prawdopodobna wydaje się być prezentacja na styczniowym CES 2016 lub też marcowym MWC 2016. Niewątpliwie szykuje się ciekawy model z preinstalowanym Windowsem 10 Mobile.

AKTUALIZACJA

Pojawiła się niedawno kolejna grafika, tym razem prezentująca wszystkie wersje kolorystyczne, jakie mają być dostępne w sprzedaży. Do wyboru będą cztery warianty. Ponadto ten render upewnia nas w przekonaniu, że premiera Lumii 850 odbędzie się w przyszłym roku.

microsoft-lumia-850

źródło: @evleaks; Baidu przez Nokia Power UserGSM Arena