Nowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 dla tanich urządzeń z LTE | Tabletowo.pl

Nowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 dla tanich urządzeń z LTE

Dołącz do dyskusji 0

Nie samym high-endem człowiek żyje. Amerykański producent procesorów dedykowanych urządzeniom mobilnym zapowiedział nowy układ dla najtańszych tabletów i smartfonów. Ich wyróżnikiem jest obecność modemu LTE (cat. 4). 

Snapdragon 210 to 64-bitowy procesor, który opiera się na czterech rdzeniach Cortex-A7. Mogą one pracować z maksymalnym taktowaniem wynoszącym 1,1 GHz. Za renderowanie grafiki odpowiada Adreno 304, który radzi sobie z odtwarzaniem materiału wideo w jakości Full HD. Natomiast SoC obsługuje wyświetlacze o rozdzielczości do 720p. Jeśi chodzi o pamięć RAM to Snapdragon 210 może współpracować z pamięciami LPDDR2 oraz LPDDR3. Ich taktowanie nie może przekroczyć 533 MHz.

Z ciekawostek Snapdragon 210 posiada technologię szybkiego ładowania baterii – Qualcomm Quick Charge 2.0. Dzięki niej naładowanie akumulatora ma zajmować nawet o 75 procent mniej czasu.

Snapdragon 210 obsłuży 8-megapikselowe aparaty, USB 2.0, Bluetooth 4.1, NFC oraz Wi-Fi N. Procesor może z powodzeniem trafić do urządzeń z dwoma slotami na karty SIM.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona