power bank Platinet PRO (fot. Platinet)

Nowy power bank Platinet PRO naładuje Twój smartfon również bezprzewodowo

Platinet PRO to pierwsza nowość tej marki w tym (2019) roku. Producent przygotował power bank dla osób, które chciałyby ładować swoje smartfony również bezprzewodowo. A trzeba pamiętać, że funkcja ta wciąż jest dość rzadko spotykana w tego typu akcesoriach.

Co ciekawe, Platinet nazywa Platinet PRO flagowym modelem, więc widać, że producent wspiął się w jego przypadku na wyżyny swoich możliwości. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z funkcji bezprzewodowego ładowania i również w taki sposób uzupełniać zapas energii w akumulatorze swoich urządzeń.

Reklama

Ładowanie bezprzewodowe przebiega zgodnie ze standardem Qi, więc za pomocą Platinet PRO można ładować m.in. iPhone’y, flagowce Samsunga i smartfony Xiaomi. Producent podaje, że proces może odbywać się z mocą 6W, 7,5W oraz 10W.

power bank Platinet PRO (fot. Platinet)

Power bank Platinet PRO oferuje również dwa pełnowymiarowe złącza USB, z czego jedno wspiera technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Do ładowania innych urządzeń można wykorzystać także port USB-C. Za pośrednictwem tego samego złącza da się też ładować sam bank energii. Jeśli ktoś natomiast nie ma kabla z taką końcówką, to może uzupełnić zapas energii w akcesorium przez microUSB.

Power bank Platinet PRO dysponuje ogniwami litowo-polimerowymi o łącznej pojemności nominalnej 10000 mAh. Jego powierzchnia jest podgumowana, aby położony na niej smartfon nie ześlizgnął się podczas ładowania go bezprzewodowo. Materiał ten dodatkowo ma też chronić przed zarysowaniem obudowy urządzenia.

Platinet zadbał również o bezpieczeństwo. Producent wyposażył power bank Platinet PRO w ochronę przed przeładowaniem, głębokim rozładowaniem, zwarciem, a także w zabezpieczenie termiczne.

Power bank Platinet PRO dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej (PMPB10WCS) i czarnej (PMPB10WCB). Całość ma wymiary 135,5x70x18 mm i waży 290 gramów. Bank energii można już kupić m.in. w >sklepie internetowym Platinet<. Jego cenę ustalono na 149,90 złotych.

Źródło: informacja prasowa