Nowy patent w portfolio Samsunga: zakrzywione ramki - Tabletowo.pl

Nowy patent w portfolio Samsunga: zakrzywione ramki

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Nowy patent w portfolio Samsunga: zakrzywione ramki Koncepcje Nowości Samsung

Od czasu zażartej wojny z Apple dotyczącej praw do pewnych technologicznych wynalazków, Samsung stara się wszystkie swoje dokonania patentować. Ochrona przed pozwami ze strony rynkowych przeciwników jest zapewne słuszna, jednakże niektóre patenty zgłaszane w USA są z perspektywy zwykłego użytkownika wręcz zabawne. Okazuje się, że aktualnie koreański producent stara się o patent na zakrzywioną po obu stronach ramkę w tabletach.

Na załączonych grafikach możemy zobaczyć, że chodzi o zakrzywienie prawej i lewej strony urządzenia. Tego typu konstrukcja miałaby na celu oczywiście poprawę korzystania z tabletu w momencie, gdy trzymamy go oburącz w poziomej orientacji ekranu. Zakrzywione ramki mogliśmy zaobserwować chociażby w Samsungu Galaxy Round, który bądź co bądź nie okazał się hitem.

Co ciekawe, na obrazkach widać że tablet nie ma żadnych przycisków sprzętowych na przodzie. Czy oznacza to odejście od tradycyjnego układu z trzema przyciskami funkcyjnymi? Tego nie wiemy, ale akurat w przypadku tabletów miałoby to sens (wystarczy wspomnieć m.in. Samsunga Galaxy Note 8.0, w którym zastosowanie klawisza Home jest dość kuriozalne).

Co sądzicie o pomyśle koreańskiego giganta? Czy tego typu wnioski patentowe mają sens?

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona