nowy odświeżony Wear OS by Google (fot. Google)

Google odświeża na potęgę – tym razem Wear OS. Nowy system trafi do użytkowników we wrześniu

Nie tak dawno, bo w marcu 2018 roku, Google przemianowało Android Wear na Wear OS. Była to jednak wyłącznie zmiana nazwy, ponieważ sam system praktycznie się wtedy nie zmienił – ani wizualnie, ani funkcjonalnie. Przez ostatnie miesiące koncern z Mountain View przygotowywał jednak dużą aktualizację, która zostanie udostępniona pierwszym użytkownikom już w przyszłym miesiącu.

Głównym założeniem odświeżonego interfejsu Wear OS jest przejrzystość i szybkość obsługi. Google zapewnia, iż sprawiło, że przeglądanie powiadomień, odrzucanie ich i podejmowanie akcji stało się łatwiejsze dzięki nowemu strumieniowi powiadomień – wystarczy bowiem jedno pociągnięcie do góry na ekranie domowym, aby zobaczyć je wszystkie na wyświetlaczu smartwatcha. Użytkownik może od razu też (na przykład) odpowiedzieć na wiadomość przy pomocy inteligentnych odpowiedzi. Przeciągnięcie w dół daje z kolei dostęp do skrótów, jak Google Pay i Znajdź mój telefon.

 

fot. Google

Kolejną nowością są aktywne i spersonalizowane wskazówki od Asystenta Google. Aby wyjaśnić zasadę jego działania, Google podaje taki przykład: wyobraź sobie, że zmierzasz na lotnisko – przesuń palcem w prawo na ekranie smartwatcha, aby podejrzeć status lotu lub rezerwację w hotelu. Tapnij na inteligentne sugestie, żeby sprawdzić pogodę lub restauracje w miejscu docelowym. Asystent ma też przypominać o wzięciu parasola, jeśli ma padać, przypominać o zaplanowanych spotkaniach i sugerować wyjście z domu wcześniej, jeżeli są korki na trasie do pracy. Co więcej, ma także sugerować funkcje, z których wcześniej użytkownik nie korzystał, a mogą okazać się przydatne.

fot. Google

W odświeżonym Wear OS pojawi się także nowa wersja aplikacji Google Fit, opracowana przy współpracy z American Heart Association i World Health Organization. Jej głównym elementem są Minuty ruchu i Punkty kardio. Aby rozpocząć trening, wystarczy przesunąć palcem w lewo na ekranie domowym. Ten sam gest pozwala podejrzeć dzienne wykonanie celów.

fot. Google

Google udostępni odświeżony Wear OS we wrześniu 2018 roku.

Źródło: Google