Samsung Galaxy Book Flex 2 laptop
Samsung Galaxy Book Flex 2 (źródło: Samsung)

Samsung szykuje nowy laptop z Chrome OS. Będzie mierzył wysoko

Przed kilkoma dniami Samsung zaprezentował kilka nowych laptopów z systemem Windows 10, którymi będzie walczył o serca wymagających klientów. To jednak jeszcze nie wszystko, co zaoferuje im w 2021 roku – do premiery przygotowywany jest bowiem nowy Galaxy Chromebook 2 z Chrome OS.

Reklama

Czy następca przeciętnego Galaxy Chromebooka będzie lepszy?

Dzięki uprzejmości Evana Blassa mamy okazję zobaczyć, jak będzie prezentował się nowy Galaxy Chromebook, który może opuścić fabryki Samsunga już za kilka tygodni. Zapowiada się, że laptop będzie wyglądał naprawdę dobrze.  

Samsung Galaxy Chromebook 2 (źródło: Evan Blass)
Samsung Galaxy Chromebook 2 (źródło: Evan Blass)

Co się nie udało w poprzednim modelu?

Dla przypomnienia, pierwszy Galaxy Chromebook został wydany z topową specyfikacją, którą nie pogardziłby niejeden laptop lub desktop z Windowsem. Na pokładzie znalazły się m.in. procesor Intel Core i5 10. generacji, nawet 16 GB RAM, do 1 TB SSD, a także dotykowy ekran AMOLED o rozdzielczości 4K i przekątnej 13,3″ ze wsparciem dla obsługi rysikiem S Pen. Podstawową konfigurację wyceniono w Stanach Zjednoczonych na 999 dolarów.

Zarówno połączenie wielkości wyświetlacza z jego rozdzielczością, jak i zastosowanie tego rozwiązania w Chromebooku, wywołały wiele zdziwienia. To niecodzienne połączenie sprawiło, że czas pracy na jednym ładowaniu nie był satysfakcjonujący dla wszystkich użytkowników.

Samsung Galaxy Chromebook (fot. Samsung)
Pierwszy Samsung Galaxy Chromebook (fot. Samsung)

Galaxy Chromebook 2 – poznamy szczegóły wkrótce?

Jak dotąd nie poznaliśmy szczegółów specyfikacji Galaxy Chromebook 2, lecz patrząc na ilość przecieków na temat najnowszych flagowców z serii Galaxy S21, możemy się spodziewać, że przed premierą tego laptopa jeszcze o nim usłyszymy. Podobnie jak tego, że będzie to propozycja z wyższej półki dla bardziej wymagających użytkowników – tak samo, jak pierwszy Galaxy Chromebook.

Niewykluczone, że Samsung Galaxy Chromebook 2 zadebiutuje podczas najbliższej konferencji Galaxy Unpacked, którą zaplanowano na 14 stycznia 2021 roku. Chyba że Koreańczycy zaprezentują go trochę wcześniej, przy okazji targów CES 2021, które rozpoczynają się 11 stycznia 2021 roku. Poprzednika pokazano bowiem właśnie na CES 2020.

Miejmy nadzieję, że tym razem skupiono się nie tylko na wyglądzie, ale także poprawie czasu pracy na baterii oraz problemach z przegrzewaniem się (spowodowanych zbyt wysoką rozdzielczością ekranu).

Aktualizacja (23.12.2020)

Dzięki użytkownikowi Twittera, który używa nicku WalkingCat, poznaliśmy kilka szczegółów na temat nowego Chromebooka Samsunga. Galaxy Chromebook 2 zaoferuje 13,3-calowy wyświetlacz QLED, procesor Intel Core i3 10. generacji, o 178% głośniejszy dźwięk w porównaniu do poprzednika, WiFi 6 i ponad 12-godzinny czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Samsung Galaxy Chromebook 2 ma ważyć ~1,25 kg i kosztować 699 dolarów, czyli aż o 300 dolarów mniej niż poprzednik. Laptop podobno zostanie zaprezentowany dopiero w lutym 2021 roku.