Wow, nowy iPhone X dostanie aż 4 GB RAM-u. Dla smartfona od Apple to chyba dużo | Tabletowo.pl

Wow, nowy iPhone X dostanie aż 4 GB RAM-u. Dla smartfona od Apple to chyba dużo

Dołącz do dyskusji 0

To było tylko kwestią czasu – tegoroczne iPhone’y zaczęły pojawiać się w bazach danych aplikacji testujących wydajność urządzeń. Mamy już pierwszego takiego „rodzynka”. Trudno powiedzieć, czy chodzi o bezpośredniego następcę iPhone’a X czy też jego większą wersję, ale jedno jest pewne: Apple postanowiło dorzucić do wyposażenia telefonu dodatkową kość pamięci RAM.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że nawet ubiegłoroczne flagowe smartfony z Androidem mają po 6 GB pamięci RAM, podczas gdy najmocniejszy w ofercie Apple telefon – tylko 3 GB. Oczywiście w zupełności to wystarcza do płynnego działania systemu, ale branża nie stoi w miejscu, i zarówno użytkownicy, jak i sam system operacyjny tworzony przez Apple, są coraz bardziej wymagający. Dlatego przynajmniej jeden z tegorocznych iPhone’ów dostanie 4 GB RAM-u.

Tak wynika z zapisów Geekbench. Testowany wariant nosił roboczą nazwę „iPhone 11.2” i pracował na procesorze podobnym do układu Bionic A11, który występuje w konstrukcjach Apple z 2017 roku. Chip ma sześć rdzeni z podstawowym taktowaniem 2,49 GHz. Dla przypomnienia, Bionic A11 legitymuje się pracą z częstotliwością operacji 2,39 GHz.

Smartfon, który przeszedł testy wydajności, ma podobne wyniki jak iPhone X – zarówno pod względem punktów za pracę pojedynczych rdzeni, jak też tych uzyskanych w symulowaniu obciążenia wielu rdzeni. Geekbench wskazuje także na obecność takich rozwiązań jak technologia rozpoznawania twarzy czy szyfrowanie danych.

Na razie wszystko wydaje się jasne, ale wystarczy poczekać kilka tygodni, a w bazach benchmarków pojawią się kolejne smartfony Apple – wtedy dopiero zacznie się bałagan. W sytuacji, gdy nie wiemy dokładnie, w jaki sposób Apple nazwie swoje urządzenia, dopasowywanie poszczególnych wyników testów do odpowiednich iPhone’ów będzie doprawdy ciekawą układanką.

Ale znacie nas – chętnie się jej podejmiemy, bo to fajna zabawa. Plus zawsze można pożartować z Apple, że dopiero w 2018 roku odkrywa 4 GB RAM ;)

Prognozowane ceny tegorocznych iPhone’ów wyglądają całkiem zachęcająco i obiecująco

źródło: Geekbench przez Gadgets360

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona