Jedna ikonka, a tyle nam mówi o nowym iPadzie Pro od Apple - wycięcia w ekranie nie będzie! | Tabletowo.pl

Jedna ikonka, a tyle nam mówi o nowym iPadzie Pro od Apple – wycięcia w ekranie nie będzie!

Dołącz do dyskusji 0

Spodziewamy się, że Apple jeszcze w tym roku zaprezentuje nam odświeżone wersje iPadów Pro – zarówno wersji 12,9-calowej, jak i 10,5-calowej. Sporo się o nich spekuluje, miedzy innymi to, że tablety będą miały wycięcie w ekranie, tak jak iPhone X. Przeciek pochodzący z piątej wersji beta iOS 12 sugeruje jednak coś innego.

O nowych iPadach Pro słyszeliśmy już nie raz, i praktycznie za każdym razem, powtarzano jak mantrę: brak czytnika linii papilarnych, cieńsze ramki i Face ID. Nierozstrzygnięte dotąd było jeszcze tylko jedno istotne pytanie:

Niepozorny przeciek z piątej wersji testowej iOS 12 odpowiada na to pytanie. Zdolni deweloperzy odnaleźli w niej ikony reprezentujące iPady, w tym tablet, którego Apple jeszcze nie zaprezentowało. Na ikonie o niskiej rozdzielczości można dostrzec jednak kilka detali, które rzucają snop światła na intrygujący temat nieodżałowanego wcięcia w ekranie. Na tej małej graficznej reprezentacji iPada Pro nie ma żadnego notcha. Przeciwnicy stosowania tego rozwiązania w tabletach mogą odetchnąć z ulgą – nie będą one zatem jedynie rozciągniętą wersją iPhone’a X.

Jednocześnie powyższa ikona potwierdza inne elementy charakterystyczne obudowy: brak czytnika linii papilarnych i zmniejszone ramki. Tego właśnie oczekujemy od tegorocznych iPadów, i cieszymy się, że Apple nie pokusiło się o zastosowanie wycięcia w ekranie tabletu.

Przypomina mi to historię z ubiegłorocznymi iPhone’ami, gdzie oprogramowanie HomePoda zdradziło orientacyjny wygląd iPhone’a X – z charakterystycznym notchem. Jak widać, wersje beta kolejnych iOS to dobre miejsce do szukania tego typu wskazówek.

Jeszcze inna zastanawiająca kwestia dotyczy Face ID w iPadzie Pro, a dokładnie tego, czy będzie działać równie dobrze w pozycji wertykalnej jak i horyzontalnej. Mało komu chciałoby się obracać sprzęt z ekranem blisko 13 cali, żeby odblokować urządzenie. Liczymy na to, że Apple to rozumie, i według innych przecieków, taka funkcja rzeczywiście zagości w tegorocznych iPadach.

iPady Pro zmienią rozmiary. Różnica między 10,5-calowym a 12,9-calowym nie będzie już tak bardzo widoczna

źródło: 9to5mac

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona